August 2017

Aimar Altosaar: lihtritehase sündroom

Seotud inimene: 
Aimar Altosaar

Lahemaa rahvuspark asutati 1971. aastal ja me olime selle üle väga õnnelikud. See oli üks väheseid rahvuslikke ettevõtmisi, mis stagneeruva Nõukogude Liidu tingimustes eestlastel õnnestus ning meie armsate pärandkoosluste ja puhta looduse hoidmise riiklik tagamine toitis meie rahvuslikku uhkust.

Talvik: Kodanikupalk - kas deemon või uue aja väljakutse?

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Vabaerakond lõi töörühma eesmärgiga uurida, kas kodanikupalga või tingimusteta põhisissetuleku rakendamine Eestis on võimalik. See on idee, mis esialgu nii mõnegi meie vabakonservatismi maailmavaadet kandva paremtsentristliku erakonna liikme harja punaseks ajab.

Kaul Nurm: Keskerakond on jätkuvalt Savisaare haardes

Seotud inimene: 
Kaul Nurm

Tänaseks on asi selge: Savisaare valimisliit tuleb. Jääb üle üksnes küsimus, miks ta seda teeb, mis on selle eesmärk ja motiivid? Kindel on see, et Savisaar püüab palju priskemat kala, kui seni on avalikkuse ees arvatud.

Keskerakonna praegused ja endised liikmed on teinud hulga avaldusi, et Savisaare valimisliidu moodustamine kannab endas erakonnalt väljapressimise eesmärke. Senini arvati, et Savisaar loobub valimisliidust ja säilitab erakonna ühtsuse, mille hinnaks on rahalised hüved, nagu käimasoleva kriminaalasja kulude kandmine ja ajaloonõuniku tasuline koht erakonnas.

Aimar Altosaar: Eesti juhtimiskultuur on jäänud 19. sajandi mõisatallide tasemele

Seotud inimene: 
Aimar Altosaar

Eesti mahajäämus tootmise digiteerimisel mõjuks ootamatult, kui meil poleks pikaajalisi kogemusi juhtimisoskuste puudulikkuses. Meie rahvusliku juhtimise oskusteave on jäänud 19. sajandi mõisatallide tasemele, mida on kirjeldanud klassikud Eduard Vilde jt, kuid hea kujundi asjaolude mõistmiseks leiame ka Aleksei Tolstoi raamatust „Kuldvõtmeke” nukuteatri omaniku Carabas Barabasi kujul.

Kaul Nurm: Suurtootmise kõrval peab säilima ka peretalu

Seotud inimene: 
Kaul Nurm

 

Taluliikumise eestvedaja Kaul Nurm asutas Eesti Peretalude Liidu, et väiksemate talude huve kaitsta.  Kui Kaul Nurm ETKLi peadirektori ameti maha pani, lubas ta hakata tegelema fotograafia ja koorilauluga. Siiski tundis ta, et peretalud vajavad eestkõnelejat ja tuge.

Intervjuu Silja Lättemäele (Maaleht).

Miks Eesti Peretalude Liit loodi?

Olin veel Eestimaa Talupidajate Keskliidu peadirektor, kui asutasime MTÜ Eesti Peretalude Liit, meil on praegu 40 liiget. Juhatuses olen mina koos Karukämbla talu peremehe Ants Aamaniga.

Sergei Metlev: Eesti linnu ja valdu on tabanud kaevikusõda

Kohaliku omavalitsuse mõte on tagada kohalike huvide kaitse ning hoolitseda teede, haridusasutuste, heakorra ja muu sellise eest. Kahjuks tiritakse omavalitsusi valimiste eel järjekindlalt suurtesse konfliktidesse. Ühed töötlevad venekeelset elanikkonda, teised teevad parteikaaslastele ära ja kolmandad tahavad lahendada Tallinna volikogust Euroopa migratsiooniprobleemi.

Sõnapaar «kohalik poliitika» muutub sõnakõlksuks ning väärtuslik kohalik identiteet hajub.

Andres Ammas: Saarlastel eriline võimalus teha juhtimises tormi

Seotud inimene: 
Andres Ammas

Rahvusringhääling valgustas vaatajaid mõni aeg tagasi uudisega, et Saaremaa vallavanemaks pürgijate ring hakkab selguma, sest kandideerivad nimekirjad on oma esinumbri kandidaadi välja öelnud. 
Esinumbrid on enamasti tuntud ja auväärsed, juhtimiskogemusega ja motiveeritud. Aga kui võimalike vallavanema kandidaatide ring ainult nendega piirdub, on üks hea võimalus siiski maha magatud.