August 2017

Arvamusfestivalil koos presidendiga: võtame teemaks tuleviku kogukonnad

Vabaerakond alustab Arvamusfestivalil aruteluga koos presidendiga tuleviku kogukondade üle

Esimesel paneelarutelul Vabaerakonna telgis reedel 11. augustil kell 12 otsivad president Kersti Kaljulaid, Vabaerakonna esimees Artur Talvik ja teadusfilosoof Kaupo Vipp moderaator Kaul Nurmi abil vastust küsimusele kes ikkagi on kogukond ja milline on tuleviku kogukond.

Seotud inimene: 
Artur Talvik
Kaul Nurm
Andres Herkel

Andres Ammas Pevkuri sõnavõtust: riigi huvid peaksid enamuses kattuma ettevõtjate huvidega

Vabaerakonna fraktsiooni aseesimehe Andres Ammase sõnul on riigi ja ettevõtluse huvide vastandamine vale, sest paindlik ja arengut soodustav ettevõtluskeskkond on nii ettevõtjatele kui tervemõistuslikule riigile ühtemoodi oluline.

Seotud inimene: 
Andres Ammas

Vabaerakonna kommuni- katsiooninõunikuna alustas tööd Maria Murakas

Tänasest, 9. augustist 2017 alustab Vabaerakonna kommunikatsiooninõunikuna tööd Maria Murakas. Seni meediasuhteid juhtinud Epp Alatalu jätkab meedianõunikuna.

„Vabaerakond on poliitiliselt hästi toimiv meeskond, ma jagan nende väärtusi ning näen erakonnal Eesti poliitilisel maastikul suurt tulevikku. Võtan seda tööd, kui sammu edasi ning usun, et aitan oma teadmistega Vabaerakonna heale käekäigule kaasa,“ ütles Maria Murakas.

Seotud piirkond: 
Harjumaa
Seotud inimene: 
Artur Talvik

Vabaerakond arutleb presidendiga koos tuleviku kogukondade üle

Arvamusfestivali avapäeval, 11. augustil arutlevad president Kersti Kaljulaid, Vabaerakonna esimees Artur Talvik ning teadusfilosoof Kaupo Vipp kogukondade rolli ja enesemääramise üle ning otsivad vastust küsimusele, kes või mis on kogukond ning milline võiks olla tuleviku kogukond.

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Haukanõmm: viis miljonit eurot kahju oleks olemata, kui sotsiaalkaitseminister julgeks tegutseda

Vabaerakonna saadiku ja Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimehe Monika Haukanõmme hinnangul hiilib sotsiaalkaitseminister Kaia Iva kõrvale vastutusest, mis kaasneb sotsiaaltoetuste väljamaksmist tagava SKAIS2 süsteemi arendamise lepingute nurjumisega. Tema hinnangul pidanuks ebarealistlikud lepingud juba ammu lõpetama ja tingimused üle vaatama.

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm

Artur Talvik: ministeeriumi kantsler peab vastutama looduskaitsepettuse eest

Riigi poolt tuhandetel hektaritel väärtusliku puidu maha raiumine ning seejärel lankide kaitse alla võtmine on teadlik pettus, mis seab kahtluse alla kogu looduskaitsesüsteemi, ning keskkonnaministeeriumi kantsler Andres Talijärv peab selle eest vastutama, võtab kokku Vabaerakonna esimees Artur Talvik.

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Artur Talvik: president Kaljulaid pani kraaklevad ideoloogiasõdurid paika

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul mõjus president Kersti Kaljulaidi ühiskonna põhiväärtustele rõhuv 20. augusti kõne külma dušina selle lõhestajatele ning näitas, kuidas on võimalik säilitada Eesti omapära endasse sulgumata.

Seotud inimene: 
Artur Talvik