Oktoober 2017

Herkel Mikserile: Välisministeeriumi avaldus riivas lisaks katalaanidele ka Eesti inimeste õiglustunnet

Vabaerakonna algatusel antakse Riigikogus esmaspäeval välisminister Sven Mikserile  üle arupärimine rahvaste enesemääramisõiguse kohta. Eesti välisministri poolt ei pälvinud hukkamõistu politseivägivald Kataloonia elanike suhtes, mis on mõistetamatu ning õiglustunnet riivav.

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Sergei Metlev: eesti lasteaiast tulnud tüdruku eesti klassi võtmata jätmine paneb Eesti riigis pettuma

Vabaerakonna liikme Sergei Metlevi sõnul on Kehra Gümnaasiumi otsus jätta eestikeelsesse klassi vastu võtmata eesti lasteaiast tulnud tüdruk pelgalt tema vene kodukeele tõttu lapse põhiõiguste riive ning see annab kehva signaali oma lastele Eestis head tulevikku soovivatele vene peredele.

Seotud inimene: 
Sergei Metlev

Ammas: valitsus pole suutnud ette näha haldusreformi mõju Riigikogu valimisringkondade suurusele

Vabaerakonna saadikud esitavad justiitsminister Urmas Reinsalule arupärimise, milles soovivad teada, mis põhjusel ei ole Justiitsministeerium ja kogu valitsus ette näinud vajadust korrigeerida valimisseadust selliselt, et tagatud oleks valimisringkondade võrdne esindatus ka haldusreformi järgsel maakondade piiride muutmisel.

Seotud inimene: 
Andres Ammas

Vabaerakond: Riigikogu liikmed keskendugu riigile, selmet tungida volikogudesse

Vabaerakond andis täna Riigikogu esimehele Eiki Nestorile üle 1080 allkirja kahe tooli seaduse tühistamise toetuseks. Vabaerakond on veendumusel, et nn kahe tooli seadus, mis lubab Riigikogu liikmetel olla samaaegselt kohaliku omavalitsuse volikogu liige, koondab võimu väheste inimeste kätesse ega vasta kohalike kogukondade huvidele.

Seotud inimene: 
Silver Liiv

Herkel: kohalike omavalitsuste teadlikkus korruptsioonivastase seaduse nõuete täitmisest on nõrk

Vabaerakonna fraktsioon esitas tänasel Riigikogu istungil peaminister Jüri Ratasele arupärimise kohalikes omavalitsustes toimuva korruptsiooni kohta ning soovib teada, millised sammud on valitsusel kavas, et tagada korruptsioonivastase seaduse nõuete parem täitmine, kohalike omavalitsuste ning riigiasutuste töö läbipaistvus ja nende sisekontrolli tõhusus.

Seotud inimene: 
Andres Herkel