Adams: Eesti 200 reklaam peletas neist arukad valijad eemale

Uudised11.01.2019

Vabaerakonna riigikogufraktsiooni liige ja parlamendi põhiseaduskomisjoni aseesimees Jüri Adamsütleb, et Eesti 200 esimees Kristina Kallas eksis poliitilise kommunikatsioonimitme olulise reegli vastu.

„Kõigepealt onarusaamatu, miks kiitis Kallas heaks reklaamplakatid, millel ei olnud temanime, nägu ega erakonna nime. Suurem osa neist inimestest, kes Hobujaamatrammipeatusest tol päeval mööda käisid või seal ühissõidukit ootasid, ei elavalimiskampaania taktis. Nemad ei saanud üldse aru, miks ja kellele oli sellinereklaam mõeldud. Aga põhiline küsimus: mis oli selle reklaami sisuline mõte?“küsib Adams retooriliselt.

Adams ei mõista, kuidasei saanud Kristina Kallas aru sellest, et see reklaam oli mõttetu ja kõigitiasjatu ega too Eesti 200-le toetushääli. „Minu meelest andis sisutute plakatiteülesriputamine Eesti 200 tegevusele tonaalsuse, mis peletab neist arukad ja mõistlikudvalijad pigem eemale,“ on Adams veendunud.

Kristina Kallas korraldasjärgmisel päeval pressikonverentsi ja õigustas oma ebaõnnestunudplakatikampaaniat. „Peale poliitilise kommunikatsiooni valdkonda kuuluvateeksimuste näitab see, et Eesti 200 esinaine, kes on juhtinud Tartu ÜlikooliNarva kolledžit, ei mõista Eesti ühiskonna tegelikke probleeme ega taju,millises rütmis me tegelikult elame ja toimetame, luues ekslikke seoseid seal,kus neid ei ole. See on kurb. Selle asemel võiks mõelda hoopis põhiseadusepreambuli sõnadele, et tuleb „tagadaeesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimine läbi aegade“. Ent preambulis ega kusagilmujal ole öeldud midagi halvakspanevat teiste rahvuste kohta,“ ütleb Adams.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.