Adams: valitsus peaks tegelema meie 100 000 välismaal elava rahvuskaaslase probleemidega

Uudised07.11.2018

ETV saates “Suud puhtaks” räägiti topeltkodakondsusest. Eesti riik ei luba topeltkodakondsust, ainult sünnijärgsetel Eesti kodanikel võib olla mitu passi, sest põhiseadus ei luba nende kodakondsust ära võtta.

“Alates 1992. aastast on Eestis kehtinud põhimõte, et mitte kellelegi ei suruta kodakondsust peale, kuid tegelikkuses on olukord teistsugune,” rääkis Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige ja parlamendi põhiseaduskomisjoni aseesimees Jüri Adams telesaates.

Terve Eesti heaks!

“Meid on praegu kakskümmend viis aastat teatud poliitikud ja teatud rahvusvahelised organisatsioonid terroriseerinud niisuguse vaimse terroriga, et tingimata kõigile tuleb Eestis vägisi kaela määrida Eesti kodakondsus. 1990ndate esimesel poolel vastu võetud kodakondsusseadus oli kunagi täiesti oma aja kohane, kuid praeguseks hetkeks on toimunud olulised muutused. Näiteks Euroopa Liidus on topeltkodakondsus praegu juba üsna tavaline,” rääkis Adams.

Märksa olulisem on aga Adamsi arvates see, et viimase 15 aastaga on umbes 100 000 eestlast kolinud välismaale. “Just nende rahvuskaaslaste praktiliste probleemide korraldamine juriidilisel tasandil peaks olema praegu kõige olulisem küsimus,” lisas Adams.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.