Andres Herkel: valitsuserakonnad suruvad PBK suhtes silma kinni, et jätkata väikevaldades

Uudised09.04.2018

Täna oli riigikogu rahanduskomisjonis arutlusel Vabaerakonna algatatud kohaliku omavalitsuse finantsjuhtimise seaduse eelnõu, millega sooviti panna piir avalike vahendite eest saadete ostmisele Vene propaganda lipulaevalt PBK-lt.

Eelnõu esitaja, Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liikme Andres Herkeli sõnul jõudsid algatajad järeldusele, et antud olukorras on kõige õigem reguleerida omavalitsuste poolt avalike vahendite kasutamist saadete ja tasuliste artiklite ostmiseks. “Omavalitsuse asi on anda oma tegevusest teada, kuid omavalitsuse ülesanne ei ole ise toota või raha eest osta iseendale meelepärast ajakirjanduslikku sisu,” ütles Herkel.

Herkeli sõnul mindi komisjonis küll skolastilisse vaidlusse selle üle, kus lõpeb omavalitsuse teavitamiskohustus ja kust algab poliitikute enesereklaam, aga oli näha, et sisulist lahendust ei tahetud otsida. “Ma ei oska seda teisiti põhjendada kui sellega, et ka teistel koalitsiooni kuuluvatel erakondadel on soov jätkata omavalitsuste raha kuritarvitamist, ehkki väiksemates omavalitsustes ja väiksemas mastaabis kui Tallinna ja PBK puhul,” kritiseeris Herkel.

Herkel peab ebaõnnestunuks ka valitsuse seisukohta. “Näiteks väide, et muuta tuleb erakonnaseadust, mitte kohaliku omavalitsuse finantsjuhtimise seadust jäi arusaamatuks, sest meie teada kandib avalikku raha Tallinna linn Keskerakonna kasuks, mitte Keskerakond otse. Erakonnaseaduse muutmisel on iva sees Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni pädevuse suurendamiseks, mitte aga selleks, et omavalitsus teletegemisest a priori kõrval hoida.”

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.