Ardo Ojasalu: Tallinna maksumaksjate raha põletamine tuleb lõpetada!

Arvamus12.08.2018

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni esimees Ardo Ojasalu nõuab Keskerakonnalt maksumaksjate raha Ühistukapitalis raiskamise lõpetamist.

Edgar Savisaare rajatud kurikuulus Eesti Ühistupank on tänaseks reorganiseeritud Eesti Ühistukapitaliks. Paraku opereerib ka antud struktuur maksumaksja rahaga keskerakondliku Tallinna linnavalitsuse hämaral eestvõttel. Täna kureerib Ühistukapitali investeeringuid Tallinna abilinnapea, taaskord keskerakond kuuluv Aivar Riisalu.

Ühistukapitalil on kuhjunud varasematest aastatest kopsakas tegevuskahjum – ligikaudu 700 000 eurot. Sisuliselt ilma majandustegevuseta finantsüksus (2017. aastal oli käive 20 eurot, jah lugesite õigesti!) maksab aga oma kolmele töötajale üle 5000-euroseid kuupalku.

Savisaare üritus tekitada endale ja oma erakonnale taskupank pole realiseerunud. Peale Finantsinspektsiooniga peetud pikka vaidlust litsentsita jäämist tulnuks see ebaõnnestunud projekt viia  likvideerimismenetlusse. Ning raha vähemalt linnaasutustele ja äriühingutele tagastada.

Osalemine ettevõtluses, mis pole seotud omavalitsuse ülesannetega, on vastuolus kohaliku omavalitsuse korralduse seadusega. Seetõttu peaks inimesed, kes on allkirjastanud selle struktuuri rahaülekanded, võtma vastutusele linna raha raiskamises. Neilt tuleks hagi korras vastavad summad sisse nõuda.  Paraku pole Keskerakonna juhitav linnavolikogu ega linnavalitsus selleks võimeline.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.