Artur Talvik Vabaerakonna reitingust: meid toetavad mõõdukad konservatiivid

Uudised23.04.2018

Vabaerakonda toetavad BNS-i ja Postimehe tellitud uuringufirma Kantar Emor äsjase küsitluse järgi kõige rohkem 35-49aastased valijad. Selle vanusegrupi hulgas on Vabaerakonna toetus 6,4 protsenti.

15-34aastastest valijatest toetab Vabaerakonda 5,8 protsenti ja kõige vanemate, 50-74aastastest inimestest toetab Vabaerakonda 5 protsenti valijatest.

Vabaerakonna esimees ja Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni juht Artur Talvik on veendunud, et tõusev toetus Vabaerakonnale näitab, et tehakse õigeid asju. “Vabaerakond ajab kindlat joont: vähem keelde, käske ja üle reguleerimist, rohkem iseseisvaid, iseotsustavaid ja õnnelike inimesi. Vabaerakonda eelistab inimene, kes hindab lihtsasti toimivat riiki, mõõdukat ja eestimeelset konservatiivsust. Erinevalt Reformierakonnast ja EKRE-st, mille esimees määrati ametisse, toimuvad Vabaerakonnas 12. mai üldkogu eel esimeeste kandidaatide vahelised arutelud. Vabaerakonnas ei ole erinevad arvamused põlu all. Meie ei ole kellelegi võlgu ega mahhineeri ämmade kilekotirahaga,” rõhutab Talvik.

Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest selgub, et Kaja Kallast soovib peaministrina näha märtsikuu 28 protsendi asemel aprillis 24 protsenti valijatest. Peaminister Jüri Ratase toetus on tõusnud ühe protsendi võrra ehk 22 protsendini. Kolmandana, 10protsendilise toetusega eelistavad valijad näha peaministrina EKRE esimeest Mart Helmet.

Neljandale kohale platseerus Vabaerakonna esimees Artur Talvik, keda toetaks peaministrina 5 protsenti valijatest. Sisuliselt on Artur Talviku isiklik reiting samasugune nagu kogu Vabaerakonna toetus kokku. Märkimisväärne on, et Talviku toetus on kõrgem ka kui sotside esimehel ja töö-ja tervishoiuministril Jevgeni Ossinovskil ja IRL-i esimehel Helir-Valdor Seederil. Ossinovskit soovib peaministrina näha ainult 4 protsenti ja Seederit kõigest üks protsenti valijatest.

Valijate kõige suuremat toetust naudivad jätkuvalt Eesti kaks kõige toekamat kartellierakonda Keskerakond ja Reformierakond. Kõige suurem oli Reformierakonna toetus aprilli keskel 35-49-aastaste kodanike hulgas, kus Reformierakonda eelistas 36 protsenti, 50 – 74-aastaste seas pooldas Reformierakonda 28,6 ja 15 – 34-aastaste seas 26,7 protsenti.

Noorimas vanuserühmas olid neli järgmist parteid suhteliselt võrdse toetusega. Keskerakonda ja Eestimaa Rohelisi mõlemat pooldas 15,4 protsenti, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) pooldas 14,5 ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) pooldas 14,2 protsenti noortest. Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) pooldas 6,3 protsenti 15 – 34-aastastest.

Keskmises vanuserühmas oli suuruselt teise toetusega Keskerakond, mida pooldas 21,4 protsenti, EKRE-t toetas 18,7 protsenti vastanutest. Sotsiaaldemokraate pooldas 6,8 protsenti, IRL-i 6,4 protsenti ja rohelisi 3,3 protsenti keskealistest vastanutest.

Vanimas vanuserühmas pooldas Keskerakonda 26,5 protsenti ja EKRE-t 23,2 protsenti vastanutest. Täpselt 10 protsenti eelistas SDE-d, 5 protsenti IRL-i, roheliste toetust 50 – 74-aastaste seas oli 0,6 protsenti.

Üldarvestuses toetas aprillis Reformierakonda 30 protsenti vastanutest, kellel oli kindel eelistus. Keskerakonda toetas 21,6, EKRE-t 19,1 ja SDE-d 10,6 protsenti vastanutest. Eestimaa Roheliste toetus oli aprillis 6,1 protsenti, Vabaerakonnalja IRL-il mõlemal 5,8 protsenti.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.