Krista Aru: kas minister mõistab, et rahvuslike pidude jätkumine on julgeoleku küsimus

Uudised20.03.2018

Vabaerakond esitas sotsialistist kultuuriministrile Indrek Saarele arupärimise, milles tuntakse huvi, kuidas tagada Eesti laulu- ja tantsupeo traditsiooni jätkumine kunstiliselt väga kõrgel tasemel, nagu on see seni olnud.

Arupärimine toetub Eesti Koorijuhtide Liidu, Eesti Kooriühingu, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ning Eesti Muusikaõpetajate Liidu pöördumisele.

“Nimelt, see pöördumine on oma sisult väga tõsine ega kanna üldse ainult seda küsimust, kuidas korraldada koori-, orkestri- ja tantsujuhtide töötasu küsimust, vaid tõstatab põhimõttelise ka riigikogu liikmetele väga olulise küsimuse, kuidas tagada meie laulu- ja tantsupeo traditsiooni jätkumine kunstiliselt väga kõrgel tasemel, nagu see seni on olnud. Selleks et saada täpsemat informatsiooni, mis seni on tehtud, kuidas minnakse edasi ja kas minister on valmis tunnistama, on ta tegelenud juba selle tasandiga, et laulu- ja tantsupeo jätkumine senises kvaliteetses tasemes ei ole mitte ainult kultuuriministri küsimus, vaid seda tähendab ka Eesti julgeolekuküsimusi, siseturvalisust ja kultuuri ja hariduse edasist edendamist,” ütles Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni ja riigikogu kultuurikomisjoni liige Krista Aru.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.