Veebruar 2018

Kui aktsiisipoliitika ei toimi, siis tunnista seda

Ain Ostra
Seotud inimene: 
Ain Ostra

Eelmise aasta maksulaekumised on selgunud: valitsuse jäärapäise aktsiisipoliitika tagajärjel on riigil jäänud saamata 55 miljonit alkoholiaktsiisi, 22 miljonit kütuseaktsiisi ja 13 miljonit tubakaaktsiisi. Kõigele lisaks käibemaks, ehk siis kõik kokku kaugelt üle 100 miljoni euro.

Valitsuse liikmetel on aga endiselt nägu naerul, sest üleüldine majanduse hea seis tagas teiste maksude ülelaekumisega eelarve täitumise.

Artur Talvik: üks protsent tulumaksust vabaühendustele ehk vabaks poliitilisest kintsukraapimisest

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Vabaerakond andis riigikogu menetlusse otsuse eelnõu, sätestamaks maksumaksjatele võimaluse ise oma tulumaksu määrast üks protsent suunata enda valitud vabaühendusele. Et inimesed ise saaksid otsustada, kas toetada kohalikku külaseltsi või päästeliitu või hoopiski mõnd üleriigilist koostöövõrgustikku. Analoogne toetussüsteem on erinevatel aegadel Euroopas kasutusel olnud ligi kümnekonnas riigis, kirjutab Vabaerakonna esimees Artur Talvik.

Vahur Kollom: sotsid näitavad oma tõelist palet. Kohe saab Suur Vend õiguse teie järel nuhkida

Seotud inimene: 
Vahur Kollom

Noored, kas teadsite, et sotsiaaldemokraatide algatusel on Riigikogu menetluses seaduseelnõu, mis soovib teie järel nuhkima hakata?

Kui te ei õpi, ei tööta, pole töötuna arvel, teil pole tuvastatud puuduvat töövõimet või üle 80-protsendilist töövõime kaotust, ei saa töötamise toetamise teenust, ei tegele ettevõtlusega, ei saa hüvitist alla pooleteiseaastase lapse kasvatamise eest, ei kanna vangistust või eelvangistust ja ei viibi asendus- või kaitseväeteenistuses, siis soovitakse anda kohaliku omavalitsuse üksusele õigus omal algatusel välja selgitada teie abivajadus.