Märts 2018

Andres Herkel: Ossinovski infooperatsioon meenutab Putini Venet

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Jevgeni Ossinovskil on kiire taip ja hea haridus. Aga ta tuli Eesti poliitikasse parteibroilerite kuldajal ja see on jätnud tema komberuumile jälje.

Aktsiisi alalaekumine ja piirikaubandus võiks vabalt olla pea- ja rahandusministri rida, kui tervise- ja tööminister ise ei oleks end sellega nii jõuliselt sidunud. Just Ossinovski rakendas aktsiisitõusu alkoholismivastase võitluse vankri ette. Tõsi, „pahede maksustamine“ ja rahvatervise argument ei olnud võõras ka Taavi Rõivasele ja Sven Sesterile. Kuid tugevama õigusega tegi Ossinovski selle enda omaks.

Monika Haukanõmm: pole aus panna ääri veeri toime tulevat perekonda valiku ette, kas tasuda lapse trenniraha või maksta lähedase hooldamiskulud

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm

Praegusel hetkel, tuleb tunnistada, on eakate hooldus ning eakate toimetulek lükatud eaka enda või siis perekonna õlule. Need õlad aga seda raskust enam kanda ei suuda, kirjutab riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm (Vabaerakond). 

Rääkisime eile riigikogus üle pika aja abi vajavatest inimestest ja nendest, kellel on suur hoolduskoormus ehk omaste hooldajatest ning hoolduskindlustusest. Täpsemalt oli oluliselt tähtsa riikliku küsimusena jutuks, kuidas eakana hakkama saada ning kas lahenduseks võiks ollahoolduskindlustuse loomine?

Herkel: sigade toetusest sai poliitiline sigadus

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Seakasvataja Urmas Laht on nn searaha jagamisel maaeluminister Tarmo Tamme nõustajana selges huvide konfliktis. Kui valitsusjuht ja ka teiste erakondade juhid valitsuses taolistele juhtumit hinnangut ei anna, kinnistub kinnistub küüniline arusaam, et poliitiline võim on omadele raha jagamise vahend, leiab riigikogu korruptsioonivastase komisjoni esimees (Vabaerakond) järgnevas arvamusloos. Komisjon plaanib maaeluministri selgituste andmiseks korruptsioonivastase komisjoni ette kutsuda kas tuleval nädalal või aprilli esimesel istunginädalal.

Valitsejate ja rahva vahel tuleb taastada usaldus

Seotud inimene: 
Märt Meesak

Võimeka riigi alus on rahulolevad ja õnnelikud inimesed. Õnnelikuks teeb inimese see, kui ta tunneb ennast oma kogukonnas kindlalt, toetatuna ja vajalikuna.

Eesti elu peab edenema igas Eestimaa nurgas ning selleks on parim viis anda kohalikele suurem otsustusõigus oma kodukoha arengu üle. Me anname riigi rahvale tagasi. See tähendab pidevat võitlust korruptsiooniga. Me lõhume poliitilisi toiduahelaid ja parteilist broilerisüsteemi.

Vabaerakonna narratiiv tulevikuks

Seotud inimene: 
Märt Meesak

Tihti on räägitud avalikkuses, et Eesti vajab narratiivi. Viimasena kirjutas sellest ettevõtja ja kirjanik Armin Kõomägi, kes pakub ERR-i arvamusloos välja kolm ideed, millest kokku punuda Eesti järgmine narratiiv. Nendeks on tõhus riik, mahe Eesti ning jätkusuutlik mittekasv. Tema sõnul on kahetsusväärne, et ükski poliitiline partei pole tõhusa riigi idees näinud suurt võimalust võtta see oma programmi juhtmõtteks ning vihjab, et see sobiks nii IRL-ile, Vabaerakonnale kui ka EKRE-le.

Andres Herkel: PBK kui julgeolekurisk ja Keskerakonna käepikendus

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Tallinnas toimub suur osa Keskerakonna venekeelsetele valijatele suunatud varjatud reklaamist just PBK vahendusel. Kui poleks kõikide Tallinna maksumaksjate raha eest ostetud „teavitussaateid“ PBK-s, poleks Mihhail Kõlvart mitte kuidagi kogunud viimastel kohalikel valimistel 24 tuhat häält. Meenutan siinkohal unustusse vajunud sõna kõlberüüste, millega nimetati omal aja tegevusi, mida nüüdisajal kutsutakse korruptsiooniks. Tallinnlastel on nii mõndagi ära võetud – meie raha, osati ka hääled, aga ennekõike väärikus.

Artur Talvik: kuidas NIMBY-st saaks IMBY ehk tselluloositehase naabrite talumistasu

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Tants tselluloositehase ümber on emotsioonid käima tõmmanud ka kõige tuimemal kodanlasel.

Hoolimata sellest, kas megatehas tuleb või ei tule, on sellega seonduv tramburai kergitanud pinnale taas ühe aina tõsisemaks muutuva probleemi. Ingliskeelse lühendiga tähistatakse seda probleemi NIMBY nime all. See on lühend väljendi “not in my backyard” esitähtedest, mis eesti keelde tõlgituna tähendab “mitte minu tagahoovi”.

Artur Talvik: hüvitisi vähendades kaotaksid ahned ja võidaksid tagasihoidlikud

Seotud inimene: 
Artur Talvik

Ei ole midagi magusamat, kui õiendada kuluhüvitiste kallal. Põhjusega. Kuluhüvitiste näol on ju tegemist poliitilise klassi ühe peamise peidetud hüvega või, kui vana aja mõõdupuud kasutada, nomenklatuuri eelisega.

Ajakirjanikud saavad kulutšekkides tuhnida, poliitikud omavahel kembelda, kes on ausam ja õilsam kuluhüvitise kasutaja. Rahval on lõbu ja viha palju. Laine käib üle ja siis on jälle mõneks ajaks rahu. Poliitikud saavad rahustada mõne uue reegliga üldsust ja seejärel nuputada, kuidas uutest reeglitest valutult mööda hiilida.