Mai 2018

Eestist hoolides ja inimest tähtsustades

Seotud piirkond: 
Järva- ja Viljandimaa
Seotud inimene: 
Ain Ostra

SEE KIRJUTIS ON mul märksõnadena peas kummitanud juba nädalaid, aga laupäevases Sakalas ilmunud Marko Suurmäe mõtteavaldus (vaata 28. aprilli lehest «Kaks») pani tegutsema.

Miks ignoreerib ajakirjanik oma loos ühte riigikogu erakonda täiesti? Kui ta arvab, et Vabaerakond ei ületa valimiskünnist, siis nii on viisakas ka märkida. Lihtsalt mainimata jätmine on tobe püüd väljendada arvamust seda välja ütlemata. Ebasümpaatsust püütakse võimendada mittemainimisega. Seda oleme kahjuks viimasel ajal palju näinud ja mitte ainult Vabaerakonna kontekstis.

Andres Herkel: vajame Macroni plaani Eestile

Seotud inimene: 
Andres Herkel

Euroopa kõige kuumem poliitik on Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja tema soov riigiehituses tehtud vigu parandada võiks ka meile inspireeriv olla. Nagu 2014. aastal hakkas muutuste vajadust kehastama Vabaerakond, nii näitab ka nüüdne uue jõu ootus, et poliitikas on vaimne seisak.

Suures siseküsimused

Eesti Energia suurtehing on tähtis monopolile, ent taandareng Eestile

Seotud inimene: 
Kaul Nurm

Eestis on valitsuse poolt tunda üleüldist väsimust eraomandist ja eraettevõtlusest. See väljendub ennekõike selles, et riik on asunud järjest enam üle võtma erasektorilt tootmisvahendeid ja tööjõudu ning asunud erasektoriga konkureerima valdkondades, kus selleks puudub vajadus.

Heiki Lill: tartlased hakkavad tselluloositehasest kuuldes öökima, täpselt nagu lapsed, kellele keeduporgandit peale surutakse

Seotud inimene: 
Heiki Lill

Mõned head aastad tagasi sõitsime koos sõpradega Võrumaa käänulistel teedel. Kell oli üsna hiline, väljas oli juba kottpime. Järsku juht pidurdas ja suutis üsna osavalt manööverdades keset kurvi seisnud urineerivast mehest mööda laveerida. Väljusime autost ja rõõmustasime, et nii urineerija, tema kõrval olnud jalgratas kui auto koos reisijatega olid terved.

Andres Herkel: uka-uka, mina prii!

Seotud inimene: 
Andres Herkel

„Uka-uka, mina prii,“ ütles Helir-Valdor Seeder ja teatas, et tema Est-Fori tselluloositehase rajamist Emajõe äärde ei toeta ja eriplaneering tuleb rajalt maha võtta.

„Uka-uka, sotsid priid,“ ütles Jevgeni Ossinovski ja teatas, et ega nemad pole seda tehasevärki kunagi toetanud. Siis tuli küll välja, et sotsid on jätnud Urve Palo vangitorni, nagu oli Karuks kunagises Propelleri laulus, sest minister Palo on end kõva häälega tselluloosi külge sidunud, öeldes, et tehas on okei ja teeb meid rikkamaks. Ja samamoodi tundub, et Seedrist võib nüüd vangitorni jääda minister Siim Kiisler.