September 2018

Heli Künnapas: Miks võitleb Reformierakond peretülisid ja liiklussurmasid põhjustava alkoholi eest?

Heli Künnapas
Seotud inimene: 
Heli Künnapas

Rahvas osaleb poliitikas sellepärast, et talle ei meeldi maailm, kus ta elab. Inimesed usuvad, et suudavad probleeme lahendada. Eks ole?

Vabaerakondlasena tean, et ,,vaba” meie erakonna nimes tähendab vabadust otsustada, vastutada, hakkama saada ja valida. Paljud eestlased (ja eriti poliitikud) pole neid vabadusi oma elus pika aja jooksul kasutanud, ja nii tundubki lihtsam, kui keegi nii-öelda suurem ja targem sinu eest kõik ära otsustab, tegemisi piirab ja suunab. Vabal inimesel on õigused, aga ka kohustused.

Heiki Lill: suur palgalõhe valmistab ette kehvikvanureid

Heiki Lill
Seotud inimene: 
Heiki Lill

Palgalõhe ei ole eile tekkinud probleem, vaid on Eestis olnud üsna pikka aega ja selle mõjud ulatuvad ka kaugesse tulevikku, mil praegustest tööinimestest saavad pensionärid.

Me asume statistiliselt täpselt Jaapani ja Lõuna-Korea vahel! Esikolmes! Selline avaldus kõlab ju uhkelt. Kuid kõnealust tabelit silmitsedes sooviks olla pigem Rumeeniaga samas otsas, tagantpoolt esimene, sest tegu on OSCE palgalõhetabeliga, mida aeg-ajalt avaldatakse.

Vahur Kollom: eestikeelne õpe alaku Tartust

Vahur Kollom
Seotud inimene: 
Vahur Kollom

Eelmisel nädalal oli väga tähtsa riikliku küsimusena riigikogus arutelu venekeelsete lasteaedade ja koolide üleminek eestikeelsele õppele. Lõimumise, õppimise ja tööhõive seisukohalt on äärmiselt oluline, et Eestis elavad inimesed oleksid sarnases keeleruumis. Tähtis on jõuda ühisele arusaamisele, et eri kultuuriruumid vajavad ühendamist.

Vahur Kollom: Kes reguleerib tegelikult Eesti riiki üle?

Vahur Kollom
Seotud inimene: 
Vahur Kollom

Eestis vastutab õigusloome eest riigikogu (ja valitsus), õigus- ja kriminaalpoliitikat kavandab ja viib ellu justiitsministeerium eesotsas Urmas Reinsaluga. Ent paistab, et osapoolte töös on puudujääke, sest miks muidu juhtis õiguskantsler Ülle Madise oma aastakokkuvõttes tähelepanu asjaolule, et inimesed jäävad häguse mõttega seaduste ja ametitekstide lahtimõtestamisel hätta. Lisaks on normide tekstid koostatud keerulise sõnastusega. Ühtlasi luuakse usinalt reegleid ka seal, kus neid tegelikult vaja ei ole. Reinsalu ministeerium on kohutavalt eesrindlik õigusnormide väljatöötamisel.

Krista Aru: Tõnisson 150. "Andke mulle haamer ja peitel, et lüüa auk selle mehe pealuusse..."

Krista Aru
Seotud inimene: 
Krista Aru

Sel 19. juuli hommikul kella viie ja kaheksa vahel põles vundamendini maha Jaama tänaval asunud Vanemuise seltsi maja. Tuli, mis oli alanud teiselt korruselt, ei halastanud millelegi. Puidust maja põles nagu tungal. Raamatukogust ja suurest saalist suudeti päästa vaid mõned marmorkujud. See kaotus 1903. aasta suvel laastas majanduslikult Vanemuise seltsi, aga moraalselt kogu Tartut.

Vahur Kollom: Vabaerakond ei viska püssi põõsasse

Seotud inimene: 
Vahur Kollom

Nelja aasta eest septembris toimunu tulemusel sündis Vabaerakond. Tegu oli paljude inimeste ühise jõupingutusega. Tulek oli edukas ja päädis kaheksa mandaadiga riigikogus, mida võib pidada väga heaks tulemuseks. Vabaerakonna fraktsioon on olnud riigikogu üks töökamaid. Kuid sellest hoolimata jäi erakonna enda arendamine ja uute kõneisikute kaasamine tagaplaanile. Üks asi on midagi luua, teine asi on seda arendada ja juhtida.

Kaul Nurm: Tallinna eelistamine läheb maksma miljardi

Seotud inimene: 
Kaul Nurm

Vabaerakonna aseesimees Kaul Nurm kirjutab sellest, kuidas Eesti riik saab endale uuel Euroopa Liidu finantsperioodil Tallinna poole kaldu regionaalpoliitika, mis üksnes kiirendab muu Eesti tühjaksjooksmist. Lisaks võtab see meie maksumaksjate taskust lisamiljardi. Neid probleeme oleks saanud enamus liikmesriikide eeskujul oluliselt leevendada Eesti majandusterritooriumi kaheks jagamisega.

Jüri Saar: ka sina, Artjom!

Jüri Saar
Seotud inimene: 
Jüri Saar

Artjom Troitski 19. septembril ERRi venekeelsele portaalile antud intervjuust leiab tähelepanuväärseid seisukohti.

Esmalt märgin täpsustuseks, et Troitski on Venemaal populaarne meediategelane, kes saavutas tuntuse juba nõukogude ajal end punavõimudele vastandava nonkonformistliku muusiku ja muusikateoreetikuna. Praegu esindab ta demokraatlikku opositsiooni Putini juhitud jõuametkondade kujundatud imperiaalses riigis.