November 2018

Ivo Rull | Šmigun-Vähi ja Baruto kui lihtsameelsete häälte saagikoristajad

Ivo Rull

Sportlased, lauljad, näitlejad, telenäod – kes neid suudaks poliitikast lahutada! Kõigisse erakondadesse kutsutud, ent lõpuni telestaariks jäänud Urmas Ott armastas korrata, et rahvas tunneb ja armastab oma kangelasi. Sestap ongi erakondade valimiseelne tõmme häältemagnetite oma ridadesse meelitamiseks tubli annus vääramatut jõudu. Lihtsameelsetelt tuleb nende hääled kätte saada ning maailmavaate või programmiliste seisukohtadega pole selles mängus erilist kokkupuudet.

Ants Erm | ÜRO migratsioonilepe on üleskutse globaalseks rahvaste rändeks

Seotud inimene: 
Ants Erm

ÜRO globaalne kokkulepe turvalisest, korraldatud ja regulaarsest migratsioonist (Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migratsion), mille heakskiitmisele 11-12. detsembril Marokos Marrakechis on oodatud ka Eesti Vabariigi president, on sisuliselt üleskutse rahvaste rändeks. Kuigi see 34-leheküljeline 1664 sõnast koosnev kokkulepe  rõhutab korduvalt ja korduvalt inimõiguste deklaratsioonis kirjeldatud väärtusi ja sisaldab üleskutseid hoida inimelusid, hoida lapsi ja naisi ja võidelda inimkaubandusega, ei saa kokkuleppe üldise suunitlusega nõustuda.

Ain Ostra: Riigieelarve ei paranda aktsiisipoliitika vigu

Seotud inimene: 
Ain Ostra

VALITSUSE JÄRGMISE aasta riigieelarve tekitab esmapilgul positiivse mulje. Et majanduskasv võimaldab planeerida hulka investeeringuid, peaks elu igal pool paremaks muutuma.

Kahjuks ei sisalda eelarve varude kogumist ning selle koostajad on vaadanud mööda tõsiasjast, et majandus on tsükliline. Heade aegade eelarvepoliitikale antakse tegelik hinnang just siis, kui majandus kahaneb.

Vahur Kollom: valitsus eriplaneeringu algatajana vastutab tehtud kahju eest

Vahur Kollom
Seotud inimene: 
Vahur Kollom

Eesti metsad on meie ühine rikkus ja nende raiumine peab olema vastavuses metsade samaväärse taastumisega. Riikliku eriplaneeringu menetlemine Tartu lähistele kavandatud tselluloositehase rajamiseks tekitas ühiskonnas negatiivseid reaktsioone. Emajõe kett oli selle kõige selgem väljendus.

Heli Künnapas: Kas lapsed või võimuvõitlus?

Heli Künnapas
Seotud inimene: 
Heli Künnapas

Erakonnad avaldavad järjest oma valimislubadusi. Vabaerakond läks sõnadelt tegudele ja esitasime riigieelarve muudatusette-paneku eraldada raha lasteaiakohtade riiklikuks rahastamiseks. Positiivse otsuse korral oleks see lapsevanematele tähendanud lasteaiatasude kadumist.

Nüüd on selge, et ei toetatud ühtegi Vabaerakonna 26 muudatusettepanekut, sealhulgas tasuta kodulähedase lasteaia ideed.

Heli Künnapas | EKRE juhitud Eestis ei julgeks ma elada

Seotud inimene: 
Heli Künnapas

Üldiselt väldin väljaütlemisi, mida võiks vihakõneks pidada. Nüüd aga ütlen, et EKRE juhitud Eestis ma elada ei julgeks. Mõistan, et rändeleppe teema on tohutult kirgi kütnud ja kaheldava väärtusega dokument. Ka Vabaerakond ei toeta sotside rändeteemalise avalduse teksti, aga sama hirmus oli ka EKRE miiting.