Avalik kiri Kremli pailapsele: Sa üritad petrooleumiga pliidi ees mängida

Arvamus, Kommentaar09.01.2019

Kristina Kallas, mina, kes ma olen käinud läbi aastakümneid eesti venelastega, võin öelda, et Sinu nõme lõhestamisreklaam oli kõige lollim käik nii venelaste kui eestlaste seisukohast. See andis märku, justkui eestlased ja venelased ei kuulukski kuhugi ja nende vahel valitseks pidev sõjaseisukord. Aga ei valitse ju! Või tahad Sina eestlastega sõda pidada? Või hoopis venelastega? Mina ei taha Sinuga küll sõda pidada.

Kristina Kallas, Sa oled ajastkõvasti maha jäänud ja räägid mingitest asjadest, mis toimusid aastakümneidtagasi, nõukaajal lõpus, kus rahvuse pinnal käisid toonased põmmpead tõestiüksteist tagumas. Aga need jopskid on ka praeguseks saanud täiskasvanuks egapeksa enam teineteist.

Eriti nõder on jaotadaEesti ühiskond ainult eestlasteks ja venelasteks. Sina kui ülikooli kolledžiendine töötaja võiksid teada, et juba 1999. aastal ilmus selline raamat nagu„Eesti rahvaste raamat“. Selle autor on Jüri Viikberg. Jüri kirjutab, et Eestiselab umbes 180 erinevat rahvust. Mõtle, 180.. Mitte ainult eestlased javenelased.

See, et ühiskonnasjookseb rahvuste pinnal lõhe on Sinu täielik narkoluul. Ühiskond lahkneb hoopismuude asjade pärast, mitte etnilise kuuluvuse tõttu. Sa üritad petrooliumigapliidi ees mängida, et siis põnevil vaadata, kas käib kõmakas või ei käi. Tead,see on päris ohtlik. Võib end grillkanaks põletada.

Õnneks on ühiskond küpsemja Sinu isetegevusest tuld ei võta. Näiteks mulle meeldis väga ühes vene sotsiaalfoorumistoimunud arutelu, kuidas venelased Sinu üle avalikult irvitasid ja viskasidnalja. Miks on selles trammipeatuses pink ainult venelaste plakati all? Kaspakutakse istet või pannakse istuma? Kristina, Sa võiks ennast nüüd mõneksajaks pööningule luku taha panna, seal vaguralt istuda ja asjade üle järelemõelda. Ära tekita tüli kogu ühiskonnale!

Juku-KalleRaid,

Vabaerakonnakandidaat riigikogu valimistel

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.