Avalik kiri Tartust valitud riigikogulastele: mida olete teinud selleks, et peatada tsellu

Uudised16.05.2018

Eesti Vabaerakonna Tartu piirkonna juht Heiki Lill kirjutas Tartust valitud riigikogulastele avaliku kirja. Vabauudised avaldab selle täismahus.

Tere, lugupeetud rahvasaadikud Tartust!

Tartu ja Tartu lähiümbruse inimeste meeli köidab kavandatava tselluloositehase ümber toimuv. Nagu Te hästi teate, on ka Tartu linnavolikogu avaldanud arvamust tselluloositehase eriplaneeringu kohta. Kindluse mõttes kordan üle: 19. märtsil 2018 saatis Tartu linnavalitsus taotluse riigi eriplaneeringu lõpetamiseks. Peale eitava vastuse saamist otsustas linnavalitsus pöörduda eriplaneeringu lõpetamiseks kohtusse – st. vaidlustada valitsuse otsus.

Tuletan Teile meelde, et praegune valitsus koosneb kolme erakonna – Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik erakond ning Isamaa ja Res Publica Liit- liikmetest. Tartu linnavalitsuse moodustab Reformierakond ja Keskerakond. Juba siin tekib vastuolu – erakonnad kaebavad enese tehtud otsuse kohtusse! Tagatipuks peaks selle kõige eest keegi ka vastutama. Kuna aga Eestis valitakse erakondi, mitte persoone, siis ei vastuta kahjuks isikuliselt keegi.

Möödunud aasta kohalike omavalitsuste volikogude valimistel oli võimalik kandideerida ka riigikogu liikmetel ja jätkata peale valituks osutumist mõlemas, nii riigikogu kui ka kohaliku omavalitsuse volikogu töös. Seda põhjendati järjepidevalt, kui suurepärast võimalust viia riigikogus toimuv kohalike omavalitsusteni ja kohalikes omavalitsustes toimuv riigikokku ja/või valitsusse.

Head rahvasaadikud Pikhof, Laaneots ja Must. Soovime teada, kuidas on Teil õnnestunud viia Tartu elanike mured riigikokku ja valitsusse? Mida olete teinud selleks, et peatada riigi tasandil tselluloositehase eriplaneering nagu soovis Tartu linnavolikogu ja soovivad paljud Tartu elanikud?

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.