VIDEO: Maarjamäel avati kommunismiohvrite memoriaal

Uudised, Video23.08.2018

Vaata videokokkuvõtet kommunismiohvrite memoriaali avamisest Maarjamäel.

23. augustil, üleeuroopalisel totalitaarsete režiimide ohvrite mälestuspäeval avati Maarjamäel Eesti kommunismiohvrite memoriaal ja ohvitseride mälestusmärk.

Sõna võtsid Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid, justiitsminister Urmas Reinsalu, Eesti Memento Liidu auesimees Leo Õispuu ning Euroopa Mälu ja Süüme Koostöökogu nõukogu liige Göran Lindblad. Eesti erinevate kirikute juhid pühitsesid ja õnnistasid memoriaali. Kõnedele ja pühitsusele järgnes pärgade asetamine.

Vabaerakonna juhatusest osalesid avatseremoonial Andres Herkel, Monika Haukanõmm ja Enn Meri.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks rajatud kommunismiohvrite mälestuspaik koosneb kahest osast: „Teekond ja „Koduaed“. Esimene on mälestuskoridor, mille seintele on jäädvustatud enam kui 22 000 elu kaotanud inimese nimed, kellest suur osa suri kodumaast kaugel ning kelle matmiskoht on enamasti teadmata. See koridor sümboliseerib totalitaarse režiimi armutust ja inimvaenulikkust. „Koduaia“ rahu ja turvalisust annavad edasi park õunapuudega ning mesilased memoriaali pargipoolsel seinal.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.