Eesti Vabaerakonna tervitus teadmistepäeval haridusteelistele

Uudised31.08.2019

Hea koolitee alustaja või jätkaja! Sel aastal on teadmistepäev pühapäeval, kuid ehk annabki see võimaluse korraks mõelda, miks ja milleks hariduse omandamine tarvilik on.


Eestlased on ajast-aega püüelnud parema hariduse ja harituse poole. Just tänu haritud rahvale sai võimalikuks rahvuslik ärkamine ja Eesti Vabariigi loomine.


Kui tänapäeval maailmas toimuvale vaadata, siis jääb mulje, justkui toimuks taandareng: elame ajastul, mil kirjaoskamatus on viidud miinimumini – ometi ei osata mõtestatult lugeda. Me teame floorast ja faunast rohkem kui ealeski varem, ent ometi sureb iga päeva üha rohkem ja rohkem liike välja. Me mõistame lahendada termodünaamika ülesandeid ja teame, kuidas muuta elektriks päikesevalgust ja tuult, ent põletame sellest hoolimata ahjudes taastumatut põlevkivi ja naftasaadusi. Me teame inimese ajalugu ja kombeid aastatuhandete taha, ent ometi ei suuda me elada rahus oma naabritega. Me teame väga hästi, et oksa, millel istutakse ei ole mõistlik saagida. Ent ometi me teeme seda.


Kui vaadata avatud silmadega maailmas ja ka Eestis toimuvat, siis võib tekkida küsimus: milleks haridust üldse tarvis on? Riigijuhid on kõrgelt haritud, kuid ometi ignoreerivad ja naeruvääristavad teadlaste tähelepanekuid ja hoiatusi. Poliitika näib põhinevat ürgaegsele hõimumentaliteedile omasel “omade” ja “teiste” vastandamisel, mitte tahtele kasvatada üldrahvalikku hüve.


Kui mõelda eeltoodud näidete peale, siis lasub lootus just Sinul! Sina oled see, kes saab, suudab ja tahab süsteemi muuta! Pead olema piisavalt tahtejõuline, et endale süsteemid selgeks teha ja seejärel neist läbi murda! Pead olema enda ja teistega aus, sest tõde tõuseb ja vale vajub. Sinu abiga.


Tervitame kooliaasta alguse puhul kõiki kooliminejaid ja õpetajaid! Emadele ja isadele soovime jõudu ning jaksu laste haridustee suunamisel.

Sinu Eesti Vabaerakond.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.