FOTOD: Siim, miks võltsiti, salastati ja kuhu kadus mälu?

Uudised26.03.2018

Vabaerakond riputas Tallinnasse üles Reformierakonna auesimehe ja Viimsi vallavanema Siim Kallase tegusid meeldetuletavad plakatid. Reformierakonna tipp-poliitikud hilisem Eesti Panga juht Andres Lipstok, hilisem riigikohtu esimees Märt Rask ja Reformierakonna toonane peasekretär Heiki Kranich ettevõtte R-Hooldus, mille kaudu rahastati toonast Reformierakonna valimiskampaaniat varjatult 2,1 miljoni krooniga. Uurivad ajakirjanikud on korduvalt viidanud asjaolule, et selle raha päritolu võis olla seotud VEB Fondist kadunud summaga.

“Vabaerakonna esimehena soovin kahte asja. Esiteks seda, et ebaõiglaselt koheldud ettevõtted ja ettevõtjad saaksid pärast aastakümneid väldanud protsessimist tagasi raha, mis neilt ebaõiglaselt Eesti Panga vaikival nõusolekul ära võeti. Ning teiseks, et kõik poliitikud, kes toona nende skeemide loomise ja varjamise juures olid, saaksid avalikkuse kaasabil oma mälu taastatud. Juhul, kui ise enam ei mäleta, siis vähemalt ajalehest oleks võimalik lugeda, kes, mida ja kuidas tegi,” ütles Vabaerakonna esimees ja riigikogu fraktsiooni juht Artur Talvik.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.