Galerii: Vabaerakond Kristiine sügislaadal

Uudised02.09.2018

Vabaerakond oli oma tagasihoidlike jõududega kohal Kristiine sügislaadal.

Kuninganna Kristina päev ja Kristiine sügislaat toimub juba mitmendat aastat Löwenruh´ pargis. Sealsamas peetakse kevadeti ka Kristiine kevadlaata.

17. sajandil rajati praeguse Löwenruh´ pargi alale Evert Staalborni suvemõis. Sajand hiljem rajati sinna Löwenruh’ suvemõis. Toonastest Kristiinentali suvemõisatest oli see üks suuremaid. Mõisa omanikuks oli 1728–1736 aastatel Eestimaa kuberneriks olnud Friedrich von Löwen, kelle nime järgi sai mõis ka nimetuse Löwenruh (tõlgituna “lõvirahu”).

1798 avati Löwenruh’ suvemõisas lõbustus- ja kümblusasutus, kus tegutses liskas veel restoran, kondiitriäri, tantsusaal, keeglirada, lasketiir ja ravikümblusasutus. Hiljem kaotas kümblusaustus oma populaarsuse ja sellest sai majandusettevõte, kus kasvatati isegi kala, milleks rajati 19 suurt kalatiiki.

Peale II maailmasõda asus endise Löwenruh’ suvemõisa territooriumil Eestimaa Kommunistliku Partei põllumajanduslik abimajand.

Pargi kirdeservale ehitati Pioneeride ja Koolinoorte Palee 1976. aastal (arhitekt Vivian Lukk, praegune Tallinna Huvikeskus “Kullo”).

Löwenruh’ park võeti 1993. aastal looduskaitse alla.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.