Herkel: Assadi keemiarünnakule reageerimata jätmine olnuks Lääne poolt selgelt halvem vali

Uudised14.04.2018

Ameerika Ühendriigid korraldasid koos Suurbritannia ja Prantsusmaaga õhurünnaku Süüria vastu. Riigikogu väliskomisjoni ja Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige Andres Herkel tunnustas USA presidendi Donald Trumpi otsust.

“Andsin USA relvajõududele korralduse alustada täppisrünnakuid sihtmärkidele, mida on seostatud Süüria diktaatori Bashar al-Assadi keemiarelvavõimekusega,” ütles Trump telepöördumises rahvale. “See massimõrv (keemiarelvarünnak Doumas) oli märkimisväärne eskaleerumine keemiarelva kasutamises selle väga kohutava režiimi poolt,” ütles Trump. USA presidendi sõnul on ta valmis jätkama õhulööke Süüria vastu seni, kuni keemiaünnakud lõpevad. Umbes kolm tundi kestnud rünnakus tulistasid liitlased Süüria keemiaarsenali pihta üle saja tiibraketi.

Riigikogu väliskomisjoni liikme Andres Herkeli sõnul näitas USA president Donald Trump Süüria presidendile Bashar al-Assadile ja Vene presidendile Vladimir Putinile, et ta ei ajanud mulli. “Lähematel päevadel võib olukord veel teravamaks minna, kuid reageerimata jätmine olnuks Lääne poolt selgelt halvem valik,” nentis Herkel.

Suurbritannia, Prantsusmaa ja USA õhurünnakutega hävitati “suur osa” Damaskuse keemiarelvadest, ütles pärast rünnakut Prantsuse välisminister Jean-Yves Le Drian.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.