Herkel kaitses kunagist võitluskaaslast: Laar on selge mõistuse ja vaimse suutlikkuse juur

Uudised29.05.2018

Vabaerakonna esimees Andres Herkel rõhutas riigikogu suures saalis toimunud ekspeaminister Mart Laari uuesti Eesti Panga nõukogu esimeheks valimise hääletuse eel, et “Mart Laar on olnud riigimees ja meil ei ole põhjust kahelda, et ta on seda ka praegu”.

Herkeli sõnul hakati esimese hooga rääkima Mart Laari füüsilisest suutlikkusest. “Ma arvan, et see oli täiesti kohatu, õnneks ei kõlanud see siin saalis. Kinnitan, et härra Laar on selge mõistuse ja vaimse suutlikkuse juures ja saab Eesti Panga juhtimisega hakkama,” sõnas Herkel.

“Mis puudutab erialase kõrghariduse puudumist, siis ma arvan, et ka see ei ole kuidagimoodi kohane, kui arvestada inimese pikaajalist kogemust ka valitsusjuhina ja hoomamist sellest, mis on Eesti Panga roll ja mida selles ametis teha tuleb. Mart Laar on olnud riigimees, võib-olla mitte nii edukas erakonna juht, aga kindlasti on ta olnud riigimees ja meil ei ole põhjust kahelda, et ta on seda ka praegu,” rõhutas Vabaerakonna esimees.

Ühtlasi kõlas riigikogu suures saalis ka etteheide, et senise nõukogu esimehena ei ole Mart Laar kritiseerinud valitsuse eelarvepoliitikat. “Ma ei tea, kas Eesti Panga nõukogu esimehe poolt peabki niivõrd palju kriitikat tulema. Küll tahaksin öelda seda, et juba päris mitu valitsust oleks võinud märksa terasemalt jälgida Eesti Pangalt tulevaid hinnanguid nii makromajandusliku olukorra, majandusdünaamika kui ka eelarve tasakaalu kohta. Kahjuks seda ei ole tulnud, aga Eesti Pangalt on need seisukohad tulnud. Meil ei ole ka põhjust kahelda selles osas vabariigi presidendi motivatsioonis, mis osutab sellele, et Laar Eesti Panga Nõukogu esimehena on algatanud Eesti Panga tegevuse hindamise protsessi ja taganud selle, et auditi käigus tehtud soovitused on täidetud ja see on viidud paremale tasemele,” kõneles Herkel.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.