Herkel: kütuseliiter peab maksma tanklas 10 senti vähem kui Lätis või Leedus

Uudised08.08.2018

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul on eelarve Reformierakonna kallite valimislubaduste tõttu jäänud varem ilma kümnetest miljonitest eurodest ja Reformierakonna esimehe Kaja Kallase lubadus võimaldada kõigile 500-eurone maksuvaba tulu on rusikatega vehkimine pärast kaklust.

Herkeli sõnul oli just Reformierakonna valitsus see, kelle pikaajalise valitsemisperioodi vältel tehti mitu maksuviga järjest. “Kaja, ka mina toetan 500-eurost maksuvaba tulu kõigile, ent mitte teie pealiskaudset sõnumit. Kust vajaminev 200 miljonit eurot tuleb? Sina ei vasta, aga mina tean, kust see tuleb: midagi teie ammu algatatud maksuvigadest tuleb ära parandada! Aga kartes valu, te ei ütle, kas see on üksikisiku tulumaksumäära liiga kiire alandamine, aktsiisiõnnetus või midagi muud. Ja kui keegi teine ütleb, mille arvelt te kavatsete selle 200 miljonit võtta, siis hakkate parastama, et näe kus hullud, tahavad kellegi või millegi arvelt kokku hoida,” rääkis Herkel.

Herkeli sõnul ei võtnud Reformierakond 2015. aastal põrmugi kuulda Vabaerakonna ettepanekuid mõistliku maksureformi läbiviimiseks, mis võimaldanuks jõuda 500-eurose maksuvabastuseni pikema aja vältel ja tulusaajate ülemisele otsale astmelist tulumaksu kehtestamata.

“Üks osa Reformierakonna kallite valimislubaduste katmisest oli ka kütuseaktsiisi pidev kergitamine tasemele, mis on praeguseks viinud Eesti riigieelarvest välja kümneid miljoneid eurosid ja tekitanud olukorra, kus rahvusvahelise kaubaveoga tegelevad transpordifirmad ei tangi enam ammu Eestis. Kütus on esmatarbekaup, selle hind mõjutab omakorda kõigi teenuste ja kaupade hindu. Kütuseaktsiisi tuleb langetada moel, et kütuse liiter maksaks tanklas kümme senti vähem kui Lätis või Leedus. Ainult nii radikaalne aktsiisilangus tooks maksuraha Eestisse tagasi,“ ütles Herkel.

“Eesti maksusüsteemi vaadates arvestagem sellega, et Eestis on tööjõud liiga kõrgelt maksustatud, samuti tootmise sisendid, nagu kütus. Ma eeldaksin, et meil on Reformierakonnaga kokkupuutepind, kuidas neid küsimusi lahendada, aga kahjuks me ei näe seda  praegu,” lisas Herkel.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.