Herkel lahkunud riigikogulastest: üks tegi saalis suu lahti neljal korral, teine vaikis

Arvamus, Uudised03.07.2018

Vabaerakonna esimees Andres Herkel küsib oma blogis, kas töö teeb tõepoolest õndsaks.

Põrgupõhja Jürka ei teadnud midagi muud, mis võiks õndsaks teha ja rassis edasi.

Sama küsimuse püstitas Andres Ammas Riigikogu tööd vaagides veel eelmise aasta lõpus. Andres läks meie seast, aga see suurepärane artikkel on alles.

Küsiksin ka Riigikogust lahkunud rahvasaadikutelt Martin Repinskilt ja Denis Boroditšilt, kuidas selle tööga nüüd õieti oli. Esimene neist tegi lõppenud poolaasta jooksul Riigikogu saalis suu lahti neljal korral, teine vaikis püsivalt.

Meenub üks kunagine jutuajamine Erki Noolega. Ütlesin, et spordis peab vist õnne ka olema. Olümpiavõitja arvas, et pole mõtet õnnest rääkida. Töö ja sihikindlus, jah, aga ükski õnn ei naerata, kui Sa oma tööd ära ei tee! Selles küsimuses olen temaga sama meelt.

Vabaerakonna liikmed ja toetajad laovad praegu uue tõusu vundamenti, käies väljas aktsiooniga “Poliitilise dieedi kolm retsepti”. Tahame, et Riigikogu liikmete kuluhüvitised lüüakse alla, erakondade rahastamist vähendatakse poole võrra ning topeltministrite pidamine ministeeriumites lõpetatakse. See 4 miljonit eurot, mis aastas kokku hoitakse, ei lahenda kõiki suuri sotsiaalprobleeme, aga abiks oleks ta ikka ja seda eriti usalduse taastamiseks ühiskonnas.

Moraalne eeskuju on tähtis. Ehk kui me ise pole oma kulude kokkuhoius veenvad, ei saa me öelda inimestele, et selleks, teiseks ja kolmandaks riigieelarves raha ei jätku. Vabaerakond tahab laada- ja linnaplatsidel väljas olla, et see lihtne tõde mõistetavaks kõnelda.

Kui see tehtud, siis on põhjust kõnelda kõigist positiivsetest asjadest – eestlaste koju tagasitoomisest, ääremaastumise peatamisest, lastest, hoolduskindlustusest jne. Miski neist suurtest asjadest ei teostu nipsust. Inimestele tuleb anda reaalne väljavaade, kuidas me koos parimate lahendusteni jõuame. Meie jaoks on aga päevselge see, et erakond, kes on iseenda võlgadesse viinud, ei saa olla veenev ka lubadustes kellegi elujärge hüppeliselt parandada.

Jah, selline valimislubadus võib olla Kaval-Antsu kurikaval lubadus, aga siis jätab Ants ütlemata, et tegelikult on tal vekslid maksmata ja autotki liisib riigi raha eest.

Vabaerakond taastab samm-sammult oma hoo ja teeb suvetöö ära, et sügisel oma eelnõudele suurema toetuse ja teadlikkusega tuge küsida. Tänan kõiki, kes on selle aktsiooniga kaasa tulnud Nõmmel, Vastseliinas, Tallinnas, Elvas ja Pärnus. See kohaloetelu hakkab järjest täienema. Vaevalt leidub kahe eesseisva kuu jooksul nädalavahetust, kus me oma telgitiimiga väljas ei ole – enamasti ikka mitmes kohas korraga!

Vaata lisaks:

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.