Herkel russofoobide nimekirja kandmisest: ma ei ole kedagi piinanud ega taga kiusanud

Uudised07.06.2018

Vene välisministeerium kandis Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli kurikuulsasse nn russofoobide nimekirja, mis tähendab, et Herkelil ei ole Venemaale enam asja.

“Ma olen riigikogus järjepidevalt hoidnud kõne all inimõiguste teemat Tšetšeenias ja Põhja-Kaukaasias. Olen neil teemadel ka ENPA-l sõna võtnud ja osalenud mitmetel inimõigusvaldkonna üritustel, mida on korraldanud Leedu parlament. 2008. aastal kandsin ette avalduse, mille tegime riigikogus Georgia territoriaalse ja suveräänsuse tervliklikkuse toetuseks. Ja viimasest ajast meenub mulle väitlus Mihhail Kõlvartiga diktandi teemal ETV+s. Aga ma ei ole kedagi piinanud ega taga kiusanud nagu Magnitski nimekirja inimesed, kellele Eesti on seadnud sissesõidukeelu,” lisas Herkel muiates.

“See termin russofoobia on jabur ja rumal, äärmiselt ebatäpne. Ma ei ole kunagi halvustanud vene kultuuri ja lihtsaid vene inimesi. Ma olen teinud kriitikat kehtivale režiimile, kui see pole austanud inimõigusi ja demokraatiat või on sekkunud oma naaberriikide tegemistesse,” märkis Herkel.

Venemaa keelas riiki sisenemise osadele Eesti kodanikele, keda Moskva peab russofoobideks. Rahvusringhäälingule teadaolevalt on Venemaa kandnud nimekirja 20 Eesti avaliku elu tegelast, sealhulgas ajakirjanikud Ainar Ruussaar ja Erkki Bahovski, endine vabaerakondlane Sergei Metlev, Jevgeni Kristafovitš, EKRE aseesimees Henn Põlluaas, EKRE liige Urmas Reitelmann, Isamaa riigikogu fraktsiooni liige Mart Nutt ja eksminister Trivimi Velliste, samuti president Toomas Hendrik Ilves.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.