Herkel sotside esimehe ettepanekust: arukas valija mõistab, et raha ei tule seinast ega pu

Uudised01.06.2018

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski tegi ettepaneku luua riigi algatusel kogumisfond, mis toetaks noori iseseisva elu alustamisel. Vabaerakonna esimees Andres Herkel ütleb, et see idee eirab lapsevanemate personaalset vastutust. “Sotsid ei tee taaskord vahet jõuka ja vaesema pere lapsel. See on sarnane nende veendumusele, et kõik lapsed peavad saama võrdselt lapsetoetust,” kritiseerib Herkel.

“Arukas valija mõistab, et raha ei tule seinast ega purska diivanist. Seega tekib küsimus, kelle või mille arvelt Ossinovski kavatseb pealtnäha õilsat raha leida,” ütleb Vabaerakonna esimees Andres Herkel.
Ainus õige suund Ossinovski väljendatud idees on Herkeli sõnul täiendav tulumaksuvabasus laste heaks. “Aga see mõte on juba mitmel moel realiseeritud ja selle asemel, et uusi lennukaid skeeme välja mõelda, tuleks arendada neid, mis toimivad. Näiteks praegu ei laiene täiendav tulumaksuvabastus kõigile sündivatele lastele,” ütles Herkel.

Sotside esimees Jevgeni Ossinovski sõnul oleks see isiklik kogumisfond, mis avatakse igale lapsele tema sünnil ja kuhu terve tema lapseea jooksul kogutakse raha, mille finantsasutus paneks investeerides kasvama,” kirjutas Ossinovski Postimehes.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.