Huvi Eesti 200 vastu on raugenud

Uudised15.08.2018

Huvi poliitikamaastikul elevust tekitanud liikumise “Eesti 200” vastu on hakanud raugema.

Ennast uue poliitilise liikumisena esitlenud “Eesti 200” on saanud Facebookis märkimisväärse tagasilöögi. Nimelt on nende Facebook grupist lahkunud juba üle poole tuhande inimese. Eesti 200 tegevjuht Henrik Raave oletab oma Facebook postituses, mis võib olla lahkumise põhjuseks, tuues ühe võimaliku asjaoluna välja, et liikumine on end sidunud Margus Tsahknaga. Samuti oletab ta, et põhjuseks võib ka olla kandvate ideede nappus.

Oma oletustest on Henrik Raave välja jätnud Kristina Kallase poolt Arvamusfestivali finaalis ja ERR otseülakndes tehtud arvamusavalduse võimaliku mõju. Nimelt leidis ta, et Eesti rahvaarv peabki vähenema.

Tänane meediakeskkond soosib labaste sõnumite võidukäiku

Näiteks tõi tänases ERRi’le antud kommentaaris Andres Herkel välja, et Vabaerakonnal on küll põhjalik programm, ent kitsaskohaks on hoopis oma seisukohtade edastamine muutunud meediakeskkonnas, kus on vaja senisest nutikamat lähenemist.

Nutiseadmekesksemaks ja järjest mürarohkemaks muutunud meediakeskkonnas on väiksematel erakondadel või poliitilistel jõududel vaja oma sõnumeid ise nutikalt ja väga jõuliselt edastada. Suure meedia peale loota ei saa. Näiteks on populistlik EKRE tänu ülelihtsustatud, eksitavate ja kohati lausa labaste narratiivide intensiivsele sotsiaalmeedias esitamisele suutnud saavutada märkimisväärset edu.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.