Deniss Tištšenko: „Ida-Virumaa noored vajavad töökohti ja huvitavat tegevust!“

Uudised22.01.2019

Vabaerakonna liige, Ida-Virumaal kontserte, festivale ja pidusid korraldav Deniss Tištšenko ehk DJ Karabljoff tõdeb, et kui nii edasi läheb nagu praegu, jookseb Ida-Virumaa noortest tühjaks.

Üritusi korraldades näeb Deniss, mis piirkonnas toimub, ja teab, millega inimesed rahul ei ole. „Mul on seal palju sõpru ja kolleege. Noored kolivad Tallinnasse, üürivad Lasnamäel korteri ja külastavad siis oma Ida-Virumaal elavaid vanemaid heal juhul nädalavahetustel. Teised lähevad Soome tööle või kaugemale välismaale. Aga kes siis siia jääb?“ Sestap on Denissi sõnul vaja kiiresti midagi ette võtta, et Ida-Virumaa muutuks ka noortele ja peredele atraktiivseks.

Noorte soovid on teada

Kui Ida-Virumaal oleks noortele sobivaid töökohti ja ka vaba aja veetmise võimalusi, võiks senine trend muutuda. Praegu lahkuvad nii need noored, kes tunnevad, et head haridust saab vaid Tallinnas, Tartus või siis välismaal, kui ka need, kes otsivad paremat tööd ja palka. „Mõistan, et Eestis ei suudeta nii suurt palka maksta kui Soomes, seepärast on paljud Ida-Virumaa mehed Soomes tööl. Aga midagi saab ikka ära teha. Üha sagedamini kurdavad mulle noored, et Ida-Virumaal pole midagi teha – piirkonnas ei ole selliseid suuri keskusi, mida noored igatsevad – et ühes kohas oleks poed, söögikohad, teenused, spordiklubid, peosaalid, vaba aja veetmise võimalused. Ka moodsaid spaakeskusi võiks Ida-Virumaal rohkem olla, mitte ainult Narva-Jõesuus ja Toilas. „Narva-Jõesuu SPA on uhke, aga Toila SPA on nõukogudeaegne ehitis, mis on küll põhjalikult renoveeritud.“

Teisalt ei ole neid kohti Denissi sõnul seepärast, et inimestel pole raha. Rohkem kulutada saavad Soomes töötavad inimesed – nemad saavad puhata ka Narva-Jõesuus ja Toilas. „See on „nokk lahti, saba kinni“ olukord, ilma poliitikata seda muuta ei saa.“ Denissi väitel on sama ka festivalide korraldamisega. Noored väga tahavad meelelahutust, aga kui Tallinnas on 20eurone piletihind igati mõistlik ja selle teenib hea üritusega tagasi, siis Sillamäe, Kohtla-Järve, Jõhvi ja Narva jaoks on see hind kõrge. Kui pilet on odav, on jälle keeruline korraldada festivale ja suuri kultuuriüritusi, mida kohalikud ihkavad.

„Eesti regionaalarengule tuleb tähelepanu pöörata. Teadlikult tuleks toetada Ida-Virumaale noortele sobivate töökohtade loomist.“ Denissi arvates ei tohi Eesti ühtki piirkonda unarusse jätta. Muidu juhtub nii, et Ida-Virumaa noored kolivadki kõik Tallinnasse või Soome. „Eeloleval nädalavahetusel lähen taas Helsingisse Ida-Virumaalt pärit inimestele pidu korraldama. Paljud neist on läinud 5-6 või rohkem aastat tagasi siit ära, aga kui elu Ida-Virumaal paraneks, ei lahkuta kodukandist nii kergesti ja võib-olla tullakse koguni tagasi.“

DENISS TIŠTŠENKO (nr 175) kandideerib Vabaerakonna nimekirjas VALIMISRINGKONNAS NR 7 (IDA-VIRUMAAL)

Deniss Tištšenko on fotol koos Vabaerakonna tegevjuhi Vahur Kollomiga, kes on samuti DJ.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.