Ilma punaste joonteta

Arvamus, Pressiteade, Uudised26.07.2020

Eesti Vabaerakonna Esinduskogu kogunes eile Tallinnas Nõmme linnaosas, et teha vahekokkuvõte ühinemisläbirääkimistest Elurikkuse Erakonnaga. Peamisteks teemadeks olid ühinemisleping, uue erakonna põhikirja ja programmi kavandid. Kohalviibinud kiitsid heaks erakonna juhatuse tegevuse ja volitasid juhatust ühinemisläbirääkimistega edasi minema. Mõlema erakonna esindajatest koosnevad redaktsioonitoimkonnad annavad lähipäevil ühinemisdokumentidele veel viimast lihvi ja juhatustel on plaanis allkirjastada need augusti algul.

20. augustil toimuvad Tartus üheaegselt mõlema erakonna üldkoosolekud, kus erakondade ühinemine lõplikult otsustatakse. Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond on alates kevadest pidanud ühinemisläbirääkimisi eesmärgiga moodustada kahe erakonna baasil uus erakond.

Vabaerakonna ja ERE läbirääkimised on läinud üsna rahumeelselt ja koostöö vaimus, sest ühinemiseks on mõlemal poolel tugev tahe olemas,“ ütles Vabaerakonna aseesimees ja Esinduskogu juhatuse liige Märt Läänemets ja lisas „Me oleme algusest peale keskendunud ühisosale ja nii ei ole tekkinud ka „punaseid jooni“, mida kumbki ei ole nõus ületama. Uue erakonna võimalikke nimevariante hetkel veel hääletatakse läbi. Kuid poliitiliste sihtide keskmes on keskkondlikkus. Keskkond, kogukond ja kodanikuühiskond on meie poliitilise programmi märksõnad.”

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.