Indrek Tarand riigikogu valimistel kandideerimisest: Vabaerakond oleks loogiline valik

Uudised25.05.2018

Indrek Tarandi poliitilist tulevikku on Eestis kõige enam seostatud Vabaerakonnaga, mille eelmine esimees Artur Talvik – Tarandi lapsepõlvesõber – nägi Tarandit ka Vabaerakonna peaministrikandidaadina. Seda kõike on võimendanud ka Tarandi enda soosiv suhtumine Vabaerakonda, kes tema sõnul on “ainsana sõnastanud ja tekitanud midagi erinevat kui komparteilaste loodud Kesk ja Reform”.

Intervjuus rahvusringhäälingu uudisteportaalile ütles Indrek Tarand veel selgemalt: “Vabaerakond oleks loogiline valik. Seni pole seda [otsust] teinud, sest pole kindlust enda suhtes. See [otsustamise] aeg võiks olla varasügisel. Siis peaks olema see asi mul selge.”

Indrek Tarandi sõnul on ta Vabaerakonna uue esimehe Andres Herkeliga mõne nädala eest juhuslikult kohtunud. “Leidsime, et võiks kokku saada ja arutada, mida tahaksin tulevikus teha ja kas mul oleks mingit soovi naasta kodukamarale,” ütles ta.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.