Infoturbeekspert Anto Veldre liitus Vabaerakonnaga

Uudised21.12.2018

Vabaerakonnaga liitus tuntud infoturbeekspert ja koolitaja AntoVeldre, kelle sõnul on murettekitav, et Eesti elukorraldus on viimastelaastatel üha rohkem omandamas sarnasusi nõukogude perioodiga.

„Sisulised otsused tehakse salamisi kusagil kõrgel ning keegi eitea, kus täpselt. Seejärel kukutatakse need otsused käsuliini pidi allapoolekui tõesündmused, ja kõik need, kes koheselt ei nõustu, liigitatakse mingitpidi vaenlasteks ja vastutegutsejateks,“ toob Anto näite ühiskonna muutumisest.„Tegelik elu täiesti ilmselt pole nii üksluine ja hoopis toredam oleksühiskond, millesse tohib panustada igaüks kohapeal ja mitte üksnesgaranteeritud veebruaritasudega nomenklatuur kusagil kõrgel,“ lisas ta.

Suurema masinavärgiga suheldes jääb üksikisik paraku väetiks. Antosõnul Eesti erakondadest just Vabaerakond kõige enam mõelnud sellele, kuidastuua otsustamine ähmaselt kõrgtasandilt alla, meile kõigile lähemale. „Otsusühiskondlikus debatis kaasa lüüa koos Vabaerakonnaga sündis just selkaalutlusel,“ rõhutas ta.

Anto Veldre on interneti turvalisuse teemaga tegelenud alates1990. aastate algusest, mil internet Eestisse jõudis. Ta on olnudarvutiõpetaja, ettevõtte IT-juht ja finantsasutuse infoturbejuht. Kuni 2017.aasta lõpuni töötas ta Riigi Infosüsteemi Ametis infoturbeeksperdina ningkommunikatsiooniosakonna analüütikuna.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.