Intervjuu: Vabaerakonna eelmine tegevjuht avas Narvas vahva pubi

Intervjuu27.09.2018

Käisime Narvas külas Vabaerakonna eelmisel tegevjuhil Märt Meesakul, kellega tegime põgusa intervjuu.

Intervjuu lõpust leiab väikese pildigalerii Narva The Irish Embassy Pubist.

Nii mõnegi jaoks tuli vast üllatusena, et peale Vabaerakonna tegevjuhi ameti mahapanemist kolisid Narva ja avasid Iiri Pubi.  Mis sind Narvaga seob?

Narvaga otseselt ei seogi midagi, küll aga Ida-Virumaaga. Olen sündinud Kiviõlis ja oma teadliku lapsepõlve suved veetsin kõik vanaemade juures Kiviõlis. Lisaks on mul siin omajagu sugulasi.

Lühikese ajaga oled püsti pannud uhke iiri pubi. Miks just pubi ja veel iiri oma?

Seda tegelikult lihtsal põhjusel, et Narvas ei olnud ühtegi traditsioonilist pubi. Lisaks just iiri stiilis seetõttu, et see stiil on minu meelest kõige levinum üle maailma. Teatakse, mis asi on iiri pubi ja osatakse selle tõttu ka seda hinnata.

Erinevalt nii mõnestki teisest pubiomanikust, oled ka ise leti taga, kas poliitikast klientidega ka juttu tuleb?

Ma pean väga oluliseks seda, et ma ise vahetult näen ja kuulen klientide arvamusi ning saan ka ise nendega suhelda. Poliitikast tuleb aga siiski harva juttu, kuna pubisse tullakse mõnusalt aega veetma ning poliitika pole ehk igaühele lemmikteema. Aga eks on siiski ka juba nii ilma kui poliitikat ikka kirutud.

Vabaerakond läheb uutele esimehe ja juhatuse valimistele, mis tundeid või mõtteid see sinus tekitab?

Mingil määral nagu mitte ühtegi. Teiselt on ikkagi Vabaerakond ka natuke minu nn lapsuke, kuna olen selle tegemistes kaasa löönud algusest peale. Tean ja tunnen meie inimesi juba päris pikka aega. Mis aga juhtus on minu meelest see, et organisatsioon tahtis edasi liikuda, kuid mõned inimesed unustasid ära, et see on kõikide vabaerakondlaste erakond mitte kellegi eriomand ja hakkasid organisatsiooni kinni hoidma. Ja nüüd on siis see käes mis juhtub siis kui organisatsioonil ei lasta edasi minna ja kramplikult seda enda omaks hakatakse pidama.

Mis on sinu pubis kõige parem roog ja jook, mille pärast tasub Narva sõita?

Vabaerakondlastel tasub Narva sõita juba sellepärast, et siis saame koos vanasid aegu meenutada. Roogadest aga tasuks provida Karjase pirukat või meie Fish and Chipse ning jookidega on nii, et Guinness on ehk rohkemates kohtades vaadist saada, kuid Kilkenny Creamy Ale siiski vähestes.

Pilte The Irish Embassy Pub’ist

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.