Jõulurahu ootuses

Arvamus, Pressiteade23.12.2019

Jõulude ajal räägitakse ikka Jõulurahust. See on midagi, millega oleme oma kultuuriruumis harjunud, hoolimata vahepealsest okupatsiooniajast. Tallinnas kuulutatakse Jõulurahu igal aastal välja kuninganna Kristina sõnadega. Kuninganna Kristina kutsus üles Jõulupüha pühitsema sõbraliku hardumusega ja ka muidu ennast üleval pidama rahulikul ja viisakal kombel. Samas hoiatab Kristina, et kes selle rahu vastu eksib, seadusevastase või ka ebasobiva käitumisega, see seab ennast sellega raskendavate asjaolude kätte süüdi ja langeb karistuse alla. Jõulurahu kehtib kuni Kanutipäeva ehk 13. jaanuarini.

Vaadates murelikult tagasi mööduvale aastale, jääb ainult loota, et Jõulurahust peetakse kinni, ja seda ka kõrgemal tasandil. Ei ole ju viimase kaheksa-üheksa kuu jooksul möödunud nädalatki ilma skandaalita, millesse ei oleks kistud Eesti Vabariigi Valitsusse kuuluvad erakonnad ehk siis meie poliitiline eliit, kellele rahvas on andnud oma usalduse. Samas, Jõulurahu peaks kestma ju lausa kolm nädalat… Konservatiivsus tähendab traditsioonidest kinnipidamist. Loodame, et Jõulurahu traditsioon on jätkuvalt kallis ja kehtib kõigile.

Tänapäeva meedia kiire infovahetuse tingimustes jõuavad uudised, nii head kui ka halvad, sisuliselt momentaalselt miljonite inimesteni. Kahjuks saadakse sageli innustust ja eeskuju halvasti käituda just teiste tegudest ja ütelustest. Sellepärast kutsume kõiki – ka poliitikuid – üles vähemalt jõulurahu ajal mitte jagama sotsiaalmeedias halbu uudiseid, et halvad mõtted ei leiaks pinda, kus idanema hakata. Tõsi, see ei tee halba olematuks, kuid vähendab siiski uue halva tekkimise võimalust.

Pööripäevaga algas ametlikult talv. Selleks, et tervis vastu peaks ja külm tuul peast läbi ei käiks, on soovitav kaabu varna riputada ja tõmmata pähe soe tutimüts.

Soovime eesti rahvale rahulikku pühadeaega ja meeleolukat aastavahetust ning heade soovide täitumist uuel aastal!

Eesti Vabaerakond

Jõulureedel, 23. detsembril 2019

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.