Kangro: kandideerin Vabaerakonnas poliitilise mitmekesisuse nimel

Uudised19.12.2018

Isamaa fraktsioonist lahkunud riigikogu liige Tiina Kangro kandideerib kevadistel valimistel riigikokku Vabaerakonna nimekirjas.

“Olukorras, kus Reformierakonna halbade valikute tõttu terendab Keskerakonna ülekaalukas valimisvõit, pean ma kõige olulisemaks poliitilise mitmekesisuse tugevdamist,” rõhutas Kangro. “Laiema valijaskonna maailmavaadete ja soovide parlamenti jõudmine on praegu hädavajalikum kui kunagi varem.”

Vabaerakonna kasuks otsustas Kangro eeskätt maailmavaatelistel põhjustel. “Ma kaalusin põhjalikult liitumist mitme erakonnaga, aga Vabaerakond on formuleerinud hea ja minu vaadetega sobiv maailmavaatedokumendi,” märkis Kangro. “Erinevatel põhjustel ei õnnestunud küll selle elluviimine nende esimesel Riigikogu perioodil, aga see on kindlasti töö mida tuleb edasi teha.”

Kangro sõnul on Vabaerakond ka kõige vähem nakatunud “toiduahellikust” käitumisest, millest teised erakonnad Kangro kogemuse põhjal pulbitsevad.

Riigikogu juhatus eemaldas hiljuti Kangro tema tahte vastaselt riigikogu sotsiaalkomisjonist, mille tagajärjel jäi nii mõjuka komisjoni esimehe kui aseesimehe koht Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kontrolli alla. Vabaerakonna fraktsioon taotles esmaspäeval riigikogu juhatuselt Tiina Kangro määramist Vabaerakonna esindajaks sotsiaalkomisjonis.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.