Kaul Nurm kandideerib riigikokku Kagu-Eestis

Uudised13.12.2018

Vabaerakonna Kagu-Eesti piirkonnaühenduse juhatus kinnitas Kaul Nurme piirkonna esinumbriks ühehäälselt.

Otsus kandideerida Võru-, Valga- ja Põlvamaa valimisringkonnas tuli Nurme jaoks lihtsalt. “Toompeal võib regionaalpoliitika tunduda lõbusa elukauge eksperimendina, aga selle eksperimendi ohvrid on Kagu-Eesti inimesed,” rõhutas Nurm. “Valitsuse suhtumist näitab kõige kujukamalt valimisreklaam, kus Keskerakond küsib kagueestlastelt hääli iseenda ülestõstetud aktsiiside tagasipööramiseks. Kui peaminister peab enda erakonnaga kagueestlasi ullikesteks, kellel nende endi rahaga kosjas käia, siis väärivad kagueestlased lihtsalt paremaid valikuid.”

Valitsuse tegelik regionaalpoliitika paljastus Nurme sõnul suvel, kui otsustati, et ka EL-i järgmise seitsme aasta mahajäänud piirkondade elujärje tõstmiseks mõeldud EL toetusraha suunatakse peamiselt hästiarenenud Tallinna edasiarendamiseks. “Tallinna eurorahade päästmise nimel tõuseb ülejäänud Eestis euroraha kasutamisel omafinantseering kolmekordseks, mis tähendab et enamikule omavalitsustest käib toetuste kasutamine üle jõu,” selgitas Nurm. “Seitsme aasta jooksul jätab see mittetallinlaste kanda ka miljardi eurose lisakulu. Sisuliselt tähendab see kümneid tuhanded loomata töökohti, rajamata teid, lasteaedu, hooldekodusid ja koolimaju väljaspool pealinna.”

Vabaerakonna regionaalprogramm näeb ette Eesti jagamise kaheks eraldi majanduspiirkonnaks, mis tooks valdava osa eurotoetuste kolmest miljardist eurost Tallinnast välja. Lisaks rendib Vabaerakond lõviosa riigimetsast majandamiseks kohalikele elanikele ja väikeettevõtjatele, mis annaks aastaringselt sisukat tööd ja head teenistust umbes 4000 perekonnale üle Eesti. Vabaerakonna plaan luua energiaühistud annaks kohalikele inimestele lihtsa ja tulusa viisi Eesti ühistest looduslikest ressurssidest, tuulest ja päikesest, energiat toota ja müüa. “Maapiirkondade inimesed ei vaja Toompea kaastunnet, vaid võimalust tööd teha ja hästi teenida,” rõhutas Nurm.

Kaul Nurm on sündinud Valgamaal kaheksalapselise pere noorima lapsena. Õppis Tõrva Keskkoolis ja Eesti Põllumajanduse Akadeemias, omandades seal insener-hüdrotehniku hariduse. Aastatel 1990-1992 juhtis Nurm Harju Taluliitu ning 1992 – 2016 Eestimaa Talupidajate Keskliitu. Aastatel 2005-2015 oli Nurm Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee liige.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.