Kaul Nurm kirjutab, miks on Tsahkna ja Kallase käitumine küüniline avantüür

Arvamus, Kommentaar08.01.2019

KristinaKallas ütles, et vabandab „kõigi ees, keda lõhestumine riivab“. Sellestrepliigist nähtub, et ta ei saa siiamaani aru, et Eesti200 mängib asjadega,millega ei mängita ja seejuures on süüdi kõik teised, kui ei pea endaverbaalsete granaatidega vehkimist põhjendatuks ega naljakaks.

Paistab, et nende ideoloogia ongi selline, et esmaltlõhun ära, tekitan probleemi ja siis asun seda ise parandama. Kallase väide, etta asetas ühiskonna ette peegli, ei ole õige. Parimal juhul on see kõverpeegel.

Ma ei oska tuua ühtegi näidet, et Eestis oleksrestoranid eestlastele ja teised venelastele, kinod eestlastele ja venelastelevõi bussid ja trammid, millega sõidavad ainult eestlased või ainult venelased.Eestis pole poode, kus käivad üksnes venelased ja teiseseestlased. Seevastu on meil Estonia ooperimaja ja Vene teater, kus käivadnii eestlased kui venelased. Meil on linnaosad, kus elavad nii eestlased kuivenelased. Seda mõttekäiku võiks pikalt jätkata, aga see on mõttetu, sestvaata, kust otsast tahad – midagi sellist, mida Eesti200 üritab väevõimuga jaühiskonda alatult tülli ajades konstrueerida, ei ole olemas.

Need haavad, mille lõikas sovjetiaeg eestlaste javenelaste vahele, on hakanud pärast pronksiööd tasapisi kokku kasvama, ent nüüdrebiti need taas lahti. Nüüd riputati soolaniigi väga pikkamisi paraneva haava peale.

Ja mis kõige küünilisem ja vastutustundetum, sellega ei tegelenud vaenulikud võõrad, vaid eestimaine ja väidetavasti meile pikka plaani lubav erakond, mille üks eestvedaja on teiste seas ka endine kaitseminister Margus Tsahkna, kes peaks ju ometi teadma, milliseid julgeolekuriske taoline tegevus esile võib kutsuda. 

Egoistlikiha oma erakonda pildile tuua ei tohi lõhestada ühiskonda. Eesti200 tegu olilabane, vastutustundetu ja vääritu. Lõhuti niigi habras võimalusintegratsiooniga kuidagimoodi tsiviliseeritult lõpule jõuda. Taolised inimesed,kes ei oska ette näha oma tegude võimalikke tagajärgi, ei kõlba riiki juhtima.

Olen alatiolnud seda meelt, et olenemata ideoloogilisest vastasseisust Venemaaga,peaksime säilitama, soosima ja arendama vähemalt inimeste – ja riikidevahelisi,kultuuri- ja majandussuhteid. Nüüd sai ka see tugeva tagasilöögi, mida seletadaja klaarida on väga pikka aega väga raske kui mitte võimatu.

Pärast sellist algust on raske uskuda, et nende plaan panna vägisi lapsed ühte kooli õppima, annab positiivse tulemuse integratsioonis. Kui siiani võis mõelda selle plaani piiratud mahus eksperimenteerimisele, siis nüüd on negatiivne tulemus suure tõenäosusega prognoositav. Integratsioon on protsess, mis vajab teostumiseks aega, rahulikkust ja vabatahtlikku kulgemist. Vägitükkidega saavutatakse vastupidine tulemus.

Vabaerakonna esimees Kaul Nurm

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.