Kaul Nurm: riigireformijate olulisim ettepanek on seadusevabriku ohjeldamine

Uudised23.10.2018

Riigireformijate olulisim ettepanek on arutu õigusloome ohjeldamine, rõhutas Vabaerakonna esimees Kaul Nurm.

“Õigusloome ja ametnikkonna vohamine on tüürinud Eestit lapsehoidjariigiks,” selgitas Nurm. “Müüt lihtsast ja tõhusast riigist ei vasta tõele, praeguseks kirjutab riik kodanikele ette et lasteaias tuleb käsi pesta või ehitajat peab kaitsma kukkuvate asjade eest.”

Nurme kinnitusel toodab üha paksem õiguskiht ka üha paksemat valitsejate kihti. “Erakonnad ei julge enam riigi õhemaks viilimisest rääkidagi, sest riigipalgaliste osakaal töötavate inimeste seas on juba nii suur et mõjutab valimistulemust,” rõhutas Nurm. “IT-ettevõtja Juhan Pukk kirjutas suvel ausa ja hävitava analüüsi, et ligi pool ametnikkonna tööajast kulub töödele mida täna suudaks teha masinad. Tegu on võimekate inimestega, kellest pikemas kavas tuleks pooled viia rikkuse kulutajate poolelt üle rikkuse loojate poolele ehk erasektorisse.”

Eesti peab Nurme kinnitusel saama riigiks, kus on kogu Euroopa Liidus kõige lihtsam tööd ja äri teha. “Riik peab usaldama inimese nutikust ja edasipüüdlikkust, mitte pidama kodanikku külalolliks ja talle ette kirjutama, kui soe peab tal kodus peab olema või kes tohib tema lapsi hoida,” sõnas Nurm. “Meil jääb iga aastaga maksumaksjaid vähemaks ja tuleb juurde järjest rohkem ülalpeetavaid. See on ränk väljakutse, ning Eesti riigi ülim eesmärk peab siin olema segada Eestis töö tegemist ja raha teenimist nii vähe kui võimalik.”

Vabaerakonna esimees Kaul Nurm kandideeris 2015. aasta Riigikogu valimistel Võru-, Valga- ja Põlvamaal, kus kogus 1315 häält. Tõrva Keskkooli ja hiljem Eesti Põllumajanduse Akadeemia lõpetanud Nurm juhtis aastail 1990-1992 Harju Taluliitu ning töötas 1992-2016 Eestimaa Talupidajate Keskliidu tegevdirektorina. Nurm oli Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee liige aastatel 2005–2015 ning Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee põllumajanduse-, maaelu- ja keskkonnasektsiooni asepresident aastatel 2012–2015.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.