Keskerakonna 12 kõige suuremat sigadust: kümme aastat altkäemaksude ja pistise võtmist

Uudised03.04.2018

Korruptsiooniradari juht, erakondade rahastamise järelevalve komisjoni esimees Ardo Ojasalu kirjutas sotsiaalmeedias punkt-punktilt lahti, mida teame Keskerakonna, Tallinna linna ja Taavi Aasa võimaliku korruptiivsuse kohta.

1) 2008 – Ivo Parbus (Taavi Aasa nõunik) – nõudis ja võttis linnaplaneeringute eest korduvalt pistist, karistati kriminaalkorras kolmeaastase vabadusekaotusega.

2) 2009 – Elmar Sepp – kogus laenudena Jüri Vilmsi SA-sse ettevõtjatelt raha, mis kirjutati tuludeks ja avaldas selle raha eest “Kesknädalat”, sisuliselt Keskerakonna ebaseaduslik rahastamine.

3) 2010 – Vello Lõugas – võttis korduvalt pistist AS-st Signaal (muuhulgas ralliauto BMW), karistati tingimisi kaheaastase vangistusega.

4) 2010 – Mati Songissepp – võttis korduvalt pistist AS-st Signaal ja K-Projekt, karistati tingimisi kolmeaastase vangistusega.

5) 2013 – Alar Nääme – Tallinna kesklinna vanem lasi oma valimiskampaania kulud maksta kinni linnal – karistati kriminaalkorras 6300eurose trahviga.

6) 2013 Edgar Savisaar, Karin Tammemäe, Arvo Sarapuu, Priit Kutser, Jaanus Mutli – Keskerakonna poliitikute plakatikampaania Tallinnas – ERJK nõudis ettekirjutustega ca 125 000 euro ulatuses linna poolt tasutud kampaaniakulude tagastamist.

7) 2015 – Edgar Savisaar – peeti kinni ja on kohtu all korruptsioonikuriteguses eriti suures ulatuses.

8) 2016 – Jelena Glebova – näitas üles uskumatut ebakompetentsust Tondiraba jäähalli juhtimisel, Mihhail Kõlvart ja Taavi Aas said sisekontrolli akti, kuid hoidsid seda “kalevi all” kuni valimisteni.

9) 2017 – Meelis Pai – susserdas endale “kunstilise juhi” koha Tallinna linnahallis, lasti linnasüsteemist lahti.

10) 2017 – Arvo Sarapuu – kaitsepolitsei pidas Sarapuu kinni kahtlustusega prügiäris osalemise tõttu oma jkuhitavas haldusalas Tallinna linnas.

11) 2017 – Taavi Aas – on linnapea kt. ja linnapeana tellinnud PBK saateid ja järjepidevalt väidetavalt kasutanud “Stolitsat” isiklikuks ja erakonna propagandaks (uurib erakondade rahastamise järelevalve komisjon). “Stolitsa” on läbi meediaüksuse otseselt linnapea alluvuses.

12) 2018 – neli Tallinna Linnatrantspordi AS-i juhtivtöötajat peeti kinni korruptsioonikahtlusega.

Tallinna linnapea Taavi Aas on kogu selle aja olnud Tallinna linnavalitsuse liige, mitmed juhtumid on otseselt Aasaga seotud, kas vastutusvaldkonna kaudu või nõukogu kaudu, mille juhiks Aas oli või on. Mida see meile räägib?

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.