VIDEO: Korruptsiooniradari juht: Taavi Aasale saab PBK varem või hiljem saatuslikuks

Uudised, Video23.03.2018

Korruptsiooniradari juht Ardo Ojasalu leiab, et Taavi Aasale saab PBK varem või hiljem saatuslikuks

Tallinna linnapea Taavi Aas ütles Tallinna linnavolikogu istungil, et kolm miljonit eurot, mis läks PBK-st saadete ostmiseks, on õigustatud kulu ja lisas, et propagandat peab tegema kanalis, mida vaadatakse. Ardo Ojasalu sõnul saab varem või hiljem PBK ümber toimuv Aasale saatuslikuks ja ta peab Eesti üldsusele, ERJK-le ja politseile oma tegevuse kohta aru andma.

Eilsel Tallinna linnavolikogu istungil sõnas linnapea Taavi Aas, et PBK-s miljonite eurode eest saadete ostmisel on selge põhjus – nii saab propagandat teha.

„Eks väga palju määrab ära sisu, mida seal räägitakse ning me oleme näinud seda sisu ning põhjalike uurimistööde tulemusena on ju selgunud, et tegemist on propagandaga,“ ütles Riigikogu Erakondade rahastamise järelevalve komisoni (ERJK) esimees ja MTÜ Korruptsiooniradar juhatuse liige Ardo Ojasalu. Ta lisas, et nüüd tulebki vaadata, kuhu suunas see propaganda liigub.

„Need muljed, mis minule sellest on jäänud, näitavad, et tegemist on propagandaga, mis lõhestab Eesti ühiskonda, kuna seal räägitakse teemadest, mis on ainult Putini Venemaa huvides. Need ei ole küll need huvid, mis aitaksid meie ühiskonda kuidagi ühendada,“ lisas Ojasalu. „Loomulikult räägitakse seal kõrvale ka sellest, mida teeb Keskerakond, mis on selle erakonna poliitika ja miks peaks seda erakonda valima.“

Taavi Aas isegi ei varjanud linnavolikogu istungil oma jultumuses, et nad teevadki PBK-s propagandat ja ostavad sinna massiivselt saateid ja reklaame, et teised venekeelses kanalis eetrisse ei saaks. „See oleneb, mis taktika nad on valinud ja see jääb nende enda südametunnistusele,“ lisas Ojasalu, öeldes, et selles küsimuses selguse saamiseks tegeleb jätkuvalt sellega ERJK ja ka Korruptsiooniradar. „See on selge, et varem või hiljem saab see teema oma lõpu ja ma olen seda ka varem avalikult öelnud, et Taavi Aasal saabub varem või hiljem see päev, kui ta peab Eesti üldsusele, ERJK-le ning ka politseile oma tegevuse kohta aru andma,“ ütles Ojasalu ning lisas, et Aas saab ise väga selgelt aru kõikidest neist võimumängudest, mida tema isik ja Tallinna linnavalitsus neis võimumängudes mängib.

ERJK ja Korruptsiooniradar on praeguseks väga põhjalikult uurinud nii PBK salvestusi, kui ka ajalehte Stolitsa ja analüüsinud Tallinna linna raha kasutamist. „Me jõuame sellega peatselt maale, et analüüs kokku panna, lõpetada see ja esitada arutamiseks ERJK-le. Soovime tõestada, et Stolitsa ja PBK ei tegele Tallinna linnaelanike teavitamisega vaid ühe erakonna propagandaga,“ lõpetas Ojasalu.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.