Krista Aru: Eestis on poole vähem riigipühasid kui Belgias

Uudised18.04.2018

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees, kultuurikomisjoni liige Krista Aru esitab kolmeteistkümne saadiku poolt seaduseelnõu kuulutada emakeelepäev, 14. märts, riigipühaks.
Aru sõnul on teada-tuntud fakt, et Eesti inimene töötab liiga palju. Pisut rohkem kui kolmandik Eesti elanikkonnast teeb ületunde.

„Rahvastiku tervise arengukava 2009–2020“ järgi on tervise ja majanduse vahelised seosed väga laialdased: halb tervis vähendab töövõimeliste inimeste arvu, töötavate inimeste töötundide arvu ja produktiivsust. Eestis on palju vaimse tervise hädasid ja meie inimesed on väsinud pidevas taotluses edule ja heaolule. Väsimus kajastub igapäevases elus, aga ka ülemailmsetes näitajates: ÜRO värskest õnneraportist selgub, et Soome on maailma kõige õnnelikum maa, Eesti on aga 63. kohal,“ räägib Aru.

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees ütleb, et rohke töö pole toonud loodetud õnne. „Järelikult tuleb mõelda teisiti ja küsida, kas pole kaasajal tulusam ja targem, et tööaeg oleks lühem ja efektiivsem ning selle kõrval jääks inimestel rohkem aega puhkuseks ja aktiivseks loovaks tegevuseks?“ märgib Aru.

Eestis on 12 riigipüha, Leedus ja Rootsis 13, Soomes 10 ja Lätis 17. Kõige rohkem riigipühi on Belgias, koguni 24. Hispaanias on neid 16, Austrias ja Sloveenias 15. „Ainult kultuurile või emakeelele keskendunud riigipüha Euroopa riikidel üldiselt ei ole. Uhke erand on vaid Sloveenia. Sloveenias on riiklik kultuuripäev, mida tähistatakse rahvuspühana 8. veebruaril kuulsa poeedi France Prešereni surmapäeval. Eesti võiks olla eesrindlik ja pühendada ühe riigipüha oma keelele ja kultuurile,“ kinnitab Aru.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.