Krista Aru: ma ei oska nimetada ühtki teist nii mugavat töökohta kui riigikogu

Uudised11.05.2018

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Krista Aru kirjutab sotsiaalmeedias, et esmaspäev, 30. aprill oli riigikogus taas poolik tööpäev, st päevakorraga tööpäev oli küll välja kuulutatud ja toimus, aga saadikuid, kes sellest osa võtsid, oli vähe.

“Suure saali istungi alguses registreeris end rõõmsalt kohale pea seitsekümmend rahvaesindajat, kuid arupärimiste ajaks jäi neid alles siiski vaid kümmekond. Keegi teadis rääkida, et EKRE fraktsioonis olevat fraktsiooni esimees (Martin Helme – toim.) koguni öelnud, et igaüks võib ise otsustada, kas tulla tööle või mitte,” meenutas Aru.

Aru tunnistab, et ta tõesti ei oska nimetada ühtegi teist nii mugavat töökohta kui riigikogu ja seega on ka täiesti arusaadav, miks tahetakse rahvaesindajaks saada. “Üha enam süveneb minus veendumus, et soovi pääseda riigikokku ei juhi mitte niivõrd tahtmine esindada rahvast ja rääkida kaasa ühiskonna tuleviku kujundamises, vaid tahtmine kindlustada endale mugav ja rahulik töökoht. Mulle ei meeldi seda tunnistada, aga kahjuks see nii on. Ja mingist riigikogu maine tõstmisest pole siinjuures mõtet rääkida. Sellise suhtumisega ei parane tehtava töö kvaliteet ega riigikogu enda maine,” on Aru nördinud.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.