Krista Aru: miks valitsus annab lubadusi, mida ei suuda täita?

Uudised22.05.2018

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Krista Aru kirjutab sotsiaalmeedias oma eelmise nädala töises kokkuvõttes, et nagu ikka, oli nädalas kõike: mitmetunniseid istungeid, peaaegu tühja istungisaali, asjatundlikke külalisi komisjoni ja fraktsiooni koosolekutel, palju juttu ja vähe tulemusi.

“Kolmapäeval (16. mail – toim.) küsisin haridus- ja teadusministrilt, miks Rakvere riigigümnaasiumi jaoks tahetakse ehitada uus maja, mitte ei kaasajastata hoonet, mis on arhitekt Alar Kotli poolt spetsiaalselt gümnaasiumile projekteeritud ja ehitatud. Minister vastas, et selline on kohaliku võimu soov ja tahe: paigutada praegusesse gümnaasiumihoonesse põhikool ja ehitada uus maja just gümnaasiumile. Et uus on ikka ökonoomsem, kaasaegsem ja paremini kooskõlas gümnaasiumi õpikeskkonna ootuste ja vajadustega. Kahjuks infotund ei võimalda diskussiooni ega arvamusavaldusi, on vaid minut küsimuseks ja kaks minutit vastuseks.

Kui oleks olnud võimalus, oleksin soovinud ministrilt küsida, kas meil on üldse ülevaadet, kas ja kuidas õppimine vanas ja väärikas keskkonnas kujundab õppija üldist maailmakäsitlust? Võib-olla on sellise lähenemise puudumine üks meie haridussüsteemi puudujääke, mis on jätnud oma jäljed nii koolivõrgu ümberkorraldamisesse kui ka ühiskonna väärtussüsteemi?

Liialt kitsas ja kohati lihtsakoeline lähenemine pole muidugi iseloomulik vaid koolivõrgu puhul, vaid on pigem iseloomulik peaaegu iga asja lahendamisel. Nagu oleks raskusi mõista, et ühiskond on komplekssüsteem ja arvestamine selle erinevate osadega, nende koos- ja vastasmõjude hindamine peaks olema tavapärane ning elementaarne,” mõtiskleb Aru.

Neljapäeval (17. mail – toim.) andis Krista Aru sisse arupärimise rahandusminister Toomas Tõnistele. “Arupärimine on lihtne ja selge: kuhu on jäänud ettevõtluskonto, mis pidi käivituma ja väikeettevõtjatele kättesaadavaks muutuma juba 1. jaanuarist 2018?
Valitsus eesotsas tollase rahandusminister Sven Sesteriga kuulutas selle ettevõtluskonto uueks etapiks: nullbürokraatia pealetungi alguseks ning suurimaks sammuks väikeettevõtluse toetamisel. Tegelikult polnud ega pole pankadel ettevõtluskonto vastu mingit huvi ning Maksu- ja Tolliamet alles teeb konto rakendamiseks vajalikke ettevalmistusi. Küsimus on siin põhimõtteline: miks valitsus annab lubadusi, mida ei suuda täita?” küsib Aru retooriliselt.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.