Krista Aru pääses Saksa väikelinnas napilt agressiivsete immigrantide rünnakust

Uudised02.12.2018

Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees Krista Aru sattus mälestusväärsel 29. novembril, ÜRO rändeleppe hääletuspäeva õhtul uussisserändajatest meestekambaga vastamisi Saksamaal, ühe väikelinna rongijaamas.

“Mina olin ÜRO rändeleppe hääletuspäeva õhtul uussisserändajatest meestekambaga vastamisi Saksamaal, ühe väikelinna rongijaamas. Keeldusin viisakalt vastu võtmast kamba ühe liikme poolt pakutud šokolaadi. Minu keeldumine solvas silmnähtavalt kogu seltskonda, aga õnneks piirdusid nad vaid sõimuvalinguga, millest ma aru ei saanud. Selle väikelinna elanikud saavutasid riigi- ja maakonnavalitsuses oma tahtmise ning pagulasi linna rohkem juurde küll ei paigutata, kuid isegi siia jõudnutega on kohalikel rohkem halbu kui häid kogemusi. Tööle nad minna ei taha, kuid paremat külmkappi ja televiisorit nõuavad,” kirjeldab Aru oma sotsiaalmeedia postituses Saksa reisi muljeid.

Kas mõni Eesti väikelinn suudaks eestlastest tunduvalt agressiivsema kultuuriga sisserändajad enda kultuuri lõimida või peaksid siis senised elanikud end hoopis koomale tõmbama?

“Me ei saa ju unustada, kuidas muutus nõukogude võimu all kogu Narva ja Alutaguse kant. Kes ütleb, et see kõik kaasaegsemal moel ei kordu? Venemaa kiitis ju rändeleppe, millele andsid nüüd oma poolthääle meie sotsid ja keskerakondlased, heaks,” muretseb Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees.

Ränne on meie aja suur probleem, seda ei saa ega tohigi eitada, seda tuleb koos lahendada, kuid rände kriitikavaba idealiseerimine, avaliku ja demokraatliku debati piiramine ja ühiskonna ideoloogiline kallutamine ei ole Aru sõnul õige.

“Arusaam, et riigid võivad ja saavad kehtestada rändeküsimuste arutlemisele kohustusliku tooni, riivab rängalt sõna- ja mõttevabadust ning on vastuvõetamatu. Minu vastuhääl poleks Riigikogu hääletuse tulemust muidugi muutnud: 41 inimest hääletas poolt ning kas vastuhääli oli 27 või 28, ei oma suurt tähtsust,” nendib Aru.

Kõikidest fraktsioonidest jättis Arule 29. novembril toimunud riigikogu erakorralisel istungil kõige mannetuma mulje Reformierakond. “Nende kõrvale astumine ja mitte hääletamine näitas, et tegelikult ei huvita neid Eesti tulevik. Nii suurelt ja tugevalt võimu ihkavalt erakonnalt poleks sellist vastutustundetust oodanud. Muidugi poleks iial ette aimanud ka seda, Eestis võib taas sisepoliitiline vaidlus muutuda vägivallaks. See ei ole aus, õiglane ega sobilik ning igasugused õigustavad selgitused EKRE juhtide poolt sunnivad küsima, millist Eestit nad siis ikkagi tahavad?” pärib Aru.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.