Krista Aru: taaskord näeme Repsi rapsivat poliitikastiili

Uudised29.08.2018

Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni aseesimees Krista Aru on kriitiline haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ettepaneku suhtes jätta ära põhikooli lõpueksamid.

Mailis Repsi on teinud ettepaneku jätta ära põhikooli lõpueksamid ning lasta igal koolil ise otsustada, kas õpilane on lõpetamiseks küps. Tegemist on taaskord Mailis Repsi rapsiva poliitikastiili ühe näitega.

Tegelikult tuleks rahulikult analüüsida, mida selline muudatus endaga haridussüsteemis kaasa tooks. Kuidas see mõjutaks põhikoolide õpetuse taset ning õppetöö hindamist?  Mida on vaja koolidel tingimuste muutumisel teisiti teha?  Kuidas mõjutaks antud muudatus gümnaasiumite ja kutseõppeasutuste sisseastumiskonkursse?

Täna on kõik sellised küsimused vastuseta, analüüsid tegemata. Minister Repsi äkilise ettepaneku taga kumab soov tekitada uue kooliaasta eel haridustöötajaid, õpilasi ja lapsevanemaid eri leeridesse jagav lihtsustav poleemika. Vabaerakonna fraktsioon pole seda küsimust veel arutanud, aga isiklikult olen seisukohal, et meie tulevikule nii olulist hariduse valdkonda ei tohiks muuta populistliku valimiskampaania teemaks.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.