Krista Arust sai ühehäälselt Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni aseesimees

Uudised09.04.2018

Riigikogu Vabaerakonna fraktsioon otsustas ühehäälselt valida aseesimeheks Krista Aru. “Krista valimine Andres Ammase asemel fraktsiooni aseesimeheks oli kõikide liikmete hinnangul loogiline käik ja igati väärikas jätk Andrese tööle,” ütles Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni esimees Artur Talvik.

Ajakirjaniku haridusega Krista Arul on filosoofiadoktori kraad, ta on ajakirjandusuurija ja –õppejõud. Ta on töötanud Eesti Kirjandusmuuseumi ja Eesti Rahva Muuseumi direktorina. Kuni tööle asumiseni Riigikogus oli ta Eesti Teadusagentuuri juhatuse liige. Praegu on ta Eesti Rahva Muuseumi SA Iisaku Kihelkonnamuuseum ning Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liige. Alates 2014. aasta veebruarist on ta Jaan Tõnissoni Seltsi esimees.

Krista Aru kandideeris 2015. aasta riigikogu valimistel Eesti Vabaerakonna nimekirjas ja sai Tartus 2529 häält.

Vabaerakonna riigikogu fraktsioonis on kaheksa liiget. Fraktsiooni eelmine aseesimees oli Andres Ammas, kes suri 4. aprillil 2018. Ammase asendusliige riigikogus on Enn Meri.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.