Kübarsepp Eesti ühe suurema riigifirma nõukogu koostamisest: murelikuks teeb nimetatavate

Uudised07.06.2018

Valitsus süvendab ühiskonnas arusaamatusi ja lõhestamist, kui kavatseb kinnitada Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) nõukokku keskkonnavaldkonna spetsialistide asemel Keskerakonna ja Isamaa liikmed.

“RMK nõukogu tegevus on viimastel aastatel ühiskonnale palju küsitavusi tekitanud. Suur küsimus on riigimetsa majandamise tasakaalustatus ja eeskujulikkus,” nentis Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni saadik Külliki Kübarsepp.

“Murelikuks teeb, et nimetatavate poliitikute kaugus metsandusest. Toome näiteks Keskerakonna Saaremaa piirkonna esimehe Mihkel Undresti, kes on ehk ekspert kalanduspoliitikas ja ettevõtluse teemal, kuid kuidas see aitab kaasa tasakaalustatud metsapoliitika arendamisele? Liiatigi, siiani on Kadri Simson keerutanud Mõntu sadama riigipoolse rahastamise osas, mis oli põhjendamatu parteipoliitiline otsus,” täheldab Kübarsepp.

“Kas valitsus teeb samasuguse vea RMK-ga, nagu on tehtud RKAS-iga, mis on ilmselge poliitiliste otsuste vang. Tulemuseks on riigiasutuste endi nöörimine ja suured arusaamatused riigi vara majandamisel. RMK-s seda lubada ei saa, sest tegemist on meie põhiseadusliku vara, metsa majandamisega, mille pillav hävitamine võib juhtuda väga kergekäeliselt ning sellel on Eestile pöördumatud tagajärjed,” ütles Kübarsepp.

“Keskkonnaministeeriumi juhib praegu uue metsanduse arengukava koostamist, milles on vaja ilmselgelt ühiskondlikku kokkulepet raiemahtude ja –viiside teemal. Selle väga tugev mõjutaja ning partner on Riigimetsa Majandamise Keskus oma juhtkonnaga. Kui vähendatakse RMK juhtkonna tasandil valdkonnaspetsialistide osakaalu, siis selle tulemuseks on usaldamatuse kasv ning jätkuv suutmatus saavutada ühiskondlik kokkulepe,” lisas Kübarsepp.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.