Kui hindad madalaid makse ja elu terves Eestis, siis sobime hästi

Varia07.12.2018

Kui soovid õiglasi makse
Ja võita €800 aastas
Siis sobime hästi

Maksude kokkukogumine töö tegemise juurest kahjustab inimeste jõukust ja ettevõtete edu kõige rohkem. Vabaerakond langetab palgalt makstava tulumaksu 20 pealt 12 protsendile. Keskmine palgasaaja võidab sellest 800 eurot aastas.

Puudujääv maksutulu, mida on umbes 300 miljonit eurot, korjatakse kokku mitte töö tegemise, vaid töö tulemuste ehk ettevõtetesse koguneva kasumi pealt. Praktikas tähendaks see kuni 1% omakapitalimaksu, mida ettevõte hakkaks maksma siis kui on tehtud investeeringu tagasi teeninud ja toodab kasumit.

Nii liigub maksukoormus töö tegemise pealt töö tulemuste peale, mis parandab Eesti ettevõtete konkurentsivõimet ja inimeste jõukust. Enim soosib selline süsteem väikeseid ja keskmisi ettevõtteid, mida on 94% kõigist Eesti ettevõtteist. Ainsad, keda selline maksustamine ei soosi on suured välisettevõtted, kes täna Eestist kasumit maksuvabalt välja viivad.

Kui armastad
Tervet Eestit
Siis sobime hästi

Elu väljaspool paari suuremat linna ei pea olema kulukas elustiilivalik, mis saaks toimida vaid teiste inimeste rahaga peale makstes. Vabaerakond annab võimaluse sisukaks tööks ja heaks teenistuseks meie ühiste ressursside – metsa, tuule ja päikese – harimisest vähemalt 3000 taluperele ja ettevõtjale.

Jõukas küla hoiab inimesi Tallinnasse ja Soome lahkumast ning loob nõudluse avalike ja kommertsteenuste järele. Ning õitseb ise, ilma teiste maksumaksjate peale maksmata.

Selleks annab Vabaerakond kohalikele inimestele ja ettevõtjatele majandamiseks rendile 2/3 riigimetsast, mida praegu valitseb riigimonopol RMK. Umbes 200 hektarit metsa annab heaperemeheliku majandamise puhul tööd ja leiba ühele taluperele või väikeettevõtjale. Ainuüksi selle plaaniga saaks maal väärika aastaringse töö ja teenistuse vähemalt 3000 taluperekonda või ettevõtjat.

Tuule ja päikese rakendamiseks terve Eesti heaks loob Vabaerakond energiaühistute süsteemi. Energiaühistusse koondunud ühe kandi inimesed saavad koostöös mugavalt ja lihtsalt taastuvenergiat toota ning soovi korral müüa ka otse, ilma võrgutasudeta, tarbijatele. Selleks ei pea riik teiste inimeste rahaga peale maksma, vaid looma lihtsa asjaajamise, muutma väiketootjaile elektri müügi lihtsaks, ning rajama tiheda elektriautode laadimisvõrgu et energiat saaks müüa ka kohapeal, ilma suurte võrgutasudeta. Üks kaasaegne tuulik hoiab aastaringselt sõidus umbes 6000 elektriautot.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.