Kuido Nõmm: meie tervishoiusüsteem on jäänud ajale jalgu

Arvamus07.11.2018

Eesti meditsiin vajab korrastamist ja kaasajastamist.

Äsja avalikustati Riigikontrolli uuring, mis taaskord toob välja selle, mida tegelikult teab iga veel siiani Eestis töötav tervishoiutöötaja. Ja mida teavad paljud Eesti patsiendid – meie tervishoiusüsteem on jäänud ajale jalgu.

Meie tervishoidu juhtima pidanud inimesed on pikka aega olnud ebapädevad ja nad on lähtunud valedest eeldustest.  Selle tulemusena on tehtud valesid otsuseid või  on jäetud õigel ajal vajalikud otsused tegemata. Meedikute antud nõuandeid on eiratud, sest riiki, keda esindavad poliitametnikud, on peetud targemaks tema kodanikest ning erialaspetsialistest.

Meenutan töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski ning Haigekassa esinemees Tanel Rossi ühist pressikonverentsi, kus lohutati, et arstiabi kättesaadavuse puudust meil pole, sest alati on iga murega võimalik pöörduda EMOsse. Aga EMO kasutamine on umbes neli korda kallim kui sama teenuse korraldamine perearsti juures.

Lahendused:

1.      Riigipoolne tugi haiguste ennetamisele peab paranema, riik peab soodustama inimeste terviseteadlikke eluviise.

2.      Tervishoiuteenuste kättesaadavus ja kvaliteet peab paranema.

3.      Oluliselt tuleb suurendada tervishoiuteenuste rahastamist.

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.