Külliki Kübarsepp: sotsid põgenevad vastutuse eest

Uudised24.07.2018

Viimaste kuudel ootamatult valitsusest lahkuvad sotside ministrid ei tekita usaldusväärsust nende vastutusvõimest Eesti riigi ees, leiab Vabaerakonna Riigikogu fraktsiooni liige Külliki Kübarsepp.

Kübarsepp meenutab, et tervise- ja tööministri ametikohalt lahkunud sotside esimees Jevgeni Ossinovski viitas, et on väsinud riiki teenimast. Nüüd annab tema mõttekaaslane Urve Palo lahkumine ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri kohalt selge sõnumi, et sotsidelt riigi juhtimisel vastutust loota pole otstarbekas.

„Urve Palo ametisoleku ajast jäi mõru toon. Kõige rohkem kirgi tekitas nn kiire interneti viimise projekt maapiirkondadesse. Minister tõmbas otseselt koti pähe omavalitsustele, kes olid ise valmis looma tingimused interneti tagamiseks kõikidesse maapiirkondadeks. Selleks tehti isegi vastavad MTÜ-d ning kulutused. Peale initsiatiivi julmalt peatamist alustati mõningast seletustööd, mis küll viitasid selgelt sellele, et suurettevõtetele tuli tee vabaks teha. Mitmel korral kõlasid läbi Telia ja Elektrilevi äkiline huvi riigi raha vastu,“ meenutab Kübarsepp.

„Kiire interneti maale viimise kava ei andnud mingit kindlust, et ministri valitsemisala professionaalselt toimib. Nii Konkurentsiamet kui ka minister Aab seadsid kahtluse alla selle meetme pädevuse. Tekkisid kahtlused, et kas Estonian Airi näitel ei tegelda taaskord keelatud riigiabiga, mille eest võib Euroopa Liit meid trahvida? Või et kas internet ikka jõuab ikka tegelike abivajajateni?“ märgib Kübarsepp.

„Palo ametisolek ja lahkumine tõendas, valitsuses on ministrikohad sisuliselt läbi rääkimata. Ratas võttis üle Rõivase positsioonid, mis on jätnud suure lünga valitsemise pädevusse. Ratasel tuleks võtta vastutus ning kaotada ära ministrite kohad mis on eelkõige persoonide näitamiseks, mitte Eesti riigi sisuliseks arendamiseks. Et meie riigiaparaat muutuks säästlikumaks, efektiivsemaks ning eesmärgipärasemaks,“ leiab Kübarsepp.

 

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.