Maailm sai valmis: Juku-Kalle ja Andres tegid oma valimiskompassi

Arvamus, Uudised28.02.2019

Nende valimiste märksõna on „valimiskompass“. See on justkui Mooses, kes peab eesti rahva juhatama välja kõrbest, kuhu Ratase valitsus ja aktsiisipalavik meid eksitasid. Või bussijuht, kelle ülesanne on tuua eestlane tagasi Lätist, kuhu Ossinovski meid Sussaninina juhatas.

Aga häda on selles, et igaüks tegi oma kompassi, kõik näitavad eri suundadesse.

Postimees tegi esimese kompassi, selle peale plagas Hussar minema. Seejärel Delfi omad, siis juba uimasemad indiviidid ERR-i nimelisest kolhoosist, edasi tulid puu- ja loomasõbrad, töösturid ja usutegelased, igasugu „objektiivid“ ja „subjektiivid“. Kandidaadid pidid keel vesti peal kõik kompassid ära täitma.

Andres ja Juku-Kalle tegid lõpuks oma kompassi, et kõik oleks paigas ja segadus otsa saaks. Me ei hakka kedagi küsimustega tüütama, nii on normaalsem. Pikaajalised vaatlejad teavad, et maksab kogemus ja intuitsioon.

I koht, 10 punktiga 10-st

Vabaerakond

Lihtsalt meie oleme siin ja kõik on hästi. Siin pole midagi mõelda.

II koht, 5,5 punktiga 10-st

Isamaa

Isamaa kaotas maailmavaate, aga leidis nime üles. Kui Seeder Res Publicast välja astub, läheb veel paremaks ja enam pole tarvis loperguse Rattaga mööda kraave tuiata. Eesseisva kümnendi suurim oht Isamaale on samastumine EKRE-ga. Esiteks, ärge unustage avatud rahvuslust ja teiseks, võtke riigiõigus Reinsalu käest ära! Ja herr Sibul võiks inimesi mitte nutma panna! Isamaa pluss on see, et nad on leidnud kusagilt tänavatelt lõpuks ometi üles ka paar naist ja ühe vene naise – Viktoria.

III-IV koht 4,5 punktiga 10-st

Elurikkuse Erakond koos Reformierakonnaga

Talvik ütleb, et on elurikkuse nimel valmis taluma Reformierakonda kolm ööpäeva järjest, kauem nende koalitsioon ei kesta. Metsa kaitse ja kogukonnad tõid Elurikkusele punkte, aga Itaalia anarhistid ja Viie Tähe Liikumine viisid reitingu alla. Kaootilisuses peitub oma võlu, aga see ei ole kunagi kindel, et kõige otsem tee tulevikku viib läbi võsa.

Reformierakond sai natuke punkte ainult tänu sellele, et nad Mihkelsonile koridoris püünispaelad üles seadsid ja Ligile, sest vastupidavus ja purukspekstud ribid väärivad tunnustust. Kaja Kallas muide on viisakas, mitu korda Euroopa puhvetites käinud inimene.

V koht 4 punktiga 10-st

Eesti 200

See on kummaline, et Balta õllekas kohtub kamp inimesi, kes hakkavad ühtäkki seletama, et nad on spetsialistid, mitte poliitikud. Tõsi, õllekates on ennegi spetsialiste nähtud, sadade kaupa. Paraku on aga iga spetsialist, kes nina poliitikasse pistab kohe ka poliitik. Kõige hullemate karukäppadega spetsialist, kes kaasspetsialistid oma karvases embuses peaaegu surnuks pigistas, on eesti-vene vahelisse skisofreeniasse kalduv Kristina Kallas, kelle parem silm ei tea, mida näeb vasak. Ometi leidub spetsialistide hulgas sümpaatselt jorisevaid taate, kellega võtaks isegi ühe kannukese ja haukaks siakooti piale.

VI koht 3 punktiga 10-st

Rohelised

Neist ei oska midagi rääkida peale selle, et neil on suurepärane nišš. Mis seal niši sees on, täpselt ei tea. Punktid viib otsustavalt alla sportlane Zuzu, kes hakkas peale kohalikke valimisi murust kõnniteede kultiveerimise asemel Taavi Aasa räpaseid vuntse harjama ning tema ülikonda rokast puhtaks kloppima. Nagu teada, on selline ülesanne võimatu ning selle totruse all kannatas kogu liikumine.

VII koht 0 punktiga 10-st

Ühendatud Vasakpartei

Täpsemini, punk on lahe, kuid punkte anda oleks liialdus.

VIII koht 0 punktiga 10-st

Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Me kohe üldse ei salli sotse, nad tahavad – ahnus silmis säramas – võtta ära kõigilt inimestelt pool võileiba. Lisaks ühele tuntud kõrgharidusega kodanikule, kes kõik asjad ise valmis teeb, on seal ka mõned toredad inimesed. Meie oma piiritus headuses usume, et nad tegelikult ei ole sotsid, aga nad ise veel ei taipa seda. Ja siis on neil veel Tarand, Kaljurand ja Raik. See troika pidi sotside reitingu üles tõstma, aga tegelikult viisid nad selle alla – ilmselgelt on tegemist Vabaerakonna diversantidega.

IX ja X koht

EKRE ja Keskerakond

Meie oma piiritus headuses ei jäta kedagi üksi viimasele kohale ja miinuspunkte me ei nimeta. Peapiiskopi valimiskompass juba tegi EKRE-le liiga. Aga nii nagu seltsimees Lenk toetas alati ja kõiges seltsimees Savisaart, nõnda toetab püha õigeusk Euroopa säravaimaid vasakkonservatiive. Vasakkonservatiivid jagavad katteta lubadusi kahe ja poole miljardi euro eest. See on mitteametlik maailmarekord nii väikse eelarvemahu juures. Tõesti-tõesti, EKRE ja Keskerakond kuuluvad kokku ja mida vähem hääli nad saavad, seda parem Eestile!

Valik on Sinu,

Andres (101)

Juku-Kalle (138)

Vabauudised.ee

Vabaerakonna uudised ja pressiteated on koondatud portaali vabauudised.ee. Uudised on jaotatud kategooriatesse, kasutusel on otsingufilter ja märksõnade süsteem.